Плугів

Плугів — село в  Золочівському районі Львівської області. Населення села становить 809 осіб. Орган місцевого самоврядування – Підлипецька сільська рада.

У 1469 році село вже існувало, бо тоді “пан Свинка” показував королівським ревізорам “акт вічного надання”. Село звалося тоді Плєхув, а в пізніших актах Плухів. У 1674 році король Собєскийпеселив у Плугові бранців, волохів, що їх пересилив з Бару і Межибожі. Про це згадує у своїх записах Шнайдер. Село було дуже знищене татарами. Вигляд тодішнього села подорожник Долєрац у своїх “Anegtos” з 1687 року описує такими словами: “Село, по недавнім знищенні татарами, мало всього кількадесят хат, сплетених наскоро з галуззя, розкинене в долині і по лісових горбах. Над потоком клекотало кілька млинів, а в середині стояла нужденна корчма”.

Група домів з боку Зарваниці має назву Мочари. Присілок Плугівчик лежить на правому боці потока Золочівки, а оподаль нього розташовується фільварок “Олександрівка”. На північнім сході група домів має назву Каньова. Після окупації Галичини Австрією біля Плугова заложено дві німецькі колонії, Брониславівку і Казимирівку. У Брониславівці існувала з 1867 року німецька етатова школа.

На Гончаровій горі є сліди передісторичного цвинтарища. Свідчать про це знахідки попільниць і кремінного знаряддя. У лісі, званому Липник, були залишки давніх могил. Крумінне знаряддя, що виорювалось також на полях Плугова, доводило існування на тих місцях давніх поселень.

Так у Плугові, як і в Плугівчику, були дерев’яні церкви з XVII сторіччя. Власники Золочева були теж дідичами Плугова. Дідичівська посілість у Плугові мала 1884 році 1332 морги землі, а селу належало 2448 моргів. Тоді в селі разом із присілками було 234 доми, 1178 мешканців. З 1856 року існувала в селі однокласна етатова школа, громадська позичкова каса, гуральня і каменоломня.

Next Post

Проходять роботи по очищенню водовідвідного каналу

За ініціативи та сприяння Золочівської міської ради продовжуються  роботи по очищенню водовідвідного каналу, який проходить по території міського парку відпочинку, що на вул. Маркіяна Шашкевича. Поділіться цим у соцмережах: