Плугів

Плугів — село в  Золочівському районі Львівської області. Населення села становить 809 осіб. Орган місцевого самоврядування – Підлипецька сільська рада.

У 1469 році село вже існувало, бо тоді “пан Свинка” показував королівським ревізорам “акт вічного надання”. Село звалося тоді Плєхув, а в пізніших актах Плухів. У 1674 році король Собєскийпеселив у Плугові бранців, волохів, що їх пересилив з Бару і Межибожі. Про це згадує у своїх записах Шнайдер. Село було дуже знищене татарами. Вигляд тодішнього села подорожник Долєрац у своїх “Anegtos” з 1687 року описує такими словами: “Село, по недавнім знищенні татарами, мало всього кількадесят хат, сплетених наскоро з галуззя, розкинене в долині і по лісових горбах. Над потоком клекотало кілька млинів, а в середині стояла нужденна корчма”.

Група домів з боку Зарваниці має назву Мочари. Присілок Плугівчик лежить на правому боці потока Золочівки, а оподаль нього розташовується фільварок “Олександрівка”. На північнім сході група домів має назву Каньова. Після окупації Галичини Австрією біля Плугова заложено дві німецькі колонії, Брониславівку і Казимирівку. У Брониславівці існувала з 1867 року німецька етатова школа.

На Гончаровій горі є сліди передісторичного цвинтарища. Свідчать про це знахідки попільниць і кремінного знаряддя. У лісі, званому Липник, були залишки давніх могил. Крумінне знаряддя, що виорювалось також на полях Плугова, доводило існування на тих місцях давніх поселень.

Так у Плугові, як і в Плугівчику, були дерев’яні церкви з XVII сторіччя. Власники Золочева були теж дідичами Плугова. Дідичівська посілість у Плугові мала 1884 році 1332 морги землі, а селу належало 2448 моргів. Тоді в селі разом із присілками було 234 доми, 1178 мешканців. З 1856 року існувала в селі однокласна етатова школа, громадська позичкова каса, гуральня і каменоломня.