Під загрозою зникнення історична аптека

Найдавніша згадка про аптеки на території сучасної України походить саме зі Львова. У 1270 році дружина князя Лева Констанція заснували при Домініканському монастирі притулок для хворих та аптеку. Також у Львові до сих пір діє найстаріша на території України аптека – “Під чорним орлом”, відома львів`янам і гостям міста під назвою “Аптека-музей”. Аптеки займають своє особливе місце на карті туристичного Львова, і залишаються дуже популярними серед туристів. Тим і прикро, що під загрозою зникнення з подальшим перетворенням у ще один міський “кабак” опинилася історична аптека “Під патронатом угорської корони”, що розташована на пл. Соборній, 1. За достовірною інформацією стало відомо, що новий власник аптеки планує перепрофілювати приміщення.

З такою інформацію у понеділок, 23 січня, до виконкому міської ради звернувся депутат ЛМР Яромир Самагальський, який стверджує, що новий власник аптеки планує перепланувати приміщення, а саму аптеку закрити: “Конкретну інформацію мені надати важко, – розповідає “Погляду” депутат, – адже про те, що ця аптека опинилася під загрозою зникнення, мені розповіли мої знайомі. Як виявилось, нещодавно змінився власник аптеки. З достовірних джерел стало відомо, що він має намір перепланувати приміщення для подальшої зміни його профілю. Тобто існування історичної аптеки опиняється під загрозою”.

Депутат звернувся до виконкому міської ради з проханням терміново перевірити цю інформацію. Адже, коли власник проведе вже конкретні дії, виправити все буде набагато важче і проблематичніше.

Аптеку “Під патронатом угорської корони” засновано ще 1772 року, і цікава вона тим, що має унікальний інтер`єр: балкони з модрини, ковку ручної роботи, старі ваги. “Будь-які втручання та перепланування, – продовжує Яромир Самагальський, –  ставлять під загрозою збереження історичного інтер`єру аптеки, у міській раді повинні з’ясувати це питання терміново, аби пізніше знов не плакати за зниклою пам`яткою. Поки питання перебуває на невизначеній стадії, і власник ще не встиг провести трансформацій у приміщенні, потрібне термінове втручання. У зв`язку з тим, що власники часто нехтують законом щодо збереження історичної спадщини, який у цьому питанні є недосконалим, доводиться діяти навіть такими методами, і за першим дзвінком перевіряти сказане, аби потім дійсно не було пізно”.

Наразі за протокольним дорученням виконкому цю інформацію повинні перевірити керівники управління комунальної власності та охорони історичного середовища. До наступного засідання виконкому Євген Климкович та Лілія Онищенко повинні зустрітися з новим власником аптеки і з`ясувати його наміри щодо ремонту приміщення та зміни профілю закладу, а пізніше доповісти про результати своєї роботи. Ще одним аргументом для перевірки історичної аптеки є той факт, що вже більш як півроку унікальна аптека не працює, а на дверях закладу висить великий залізний замок. Отже, підготовка до перепрофілювання закладу таки почалась. Маємо надію, що тривожний сигнал був таки вчасним, і Львову вдасться зберегти унікальну аптеку, яка стала справжньою улюбленицею численних туристів.

За матеріалами: portal.lviv.ua

Залишити відповідь

Next Post

У високосний рік одружуються менше...

У 2011 році взимку на рушничок щастя стало на сотню пар більше, ніж цьогоріч. Можливо це пов’язано із тим, що 2012 рік високосний. Цього тижня почався Великий піст, а отже, справжній сезон весіль настане аж у квітні — після Великодня. У березні Львівський РАЦС реєструватиме в середньому 3-10 шлюбів щотижня, […]