Піаніст

KatrusjaСцена дихала спокоєм. Тьмяне службове світло падало на відполіровану гладку поверхню чорного роялю, сподіваючись крізь дерево побачити його справжнє єство. Рояль мовчав… Чорно-білі клавіші чекали на нього. Того, хто одним дотиком пробуджував кожну їх клітинку і дарував їм життя.
А він був диваком (принаймні, усі його таким вважали). Він заходив на сцену. Роззувався, знімав шкарпетки і босими ногами міряв відстань від входу до роялю. Сідав на скрипуче крісло, піднімав кришку інструменту і , дотикаючись клавіш, дарував тиші музику.
Чи слухав його хтось у ту пору, окрім чергового і аматорів, що поверталися із пізньої репетиції, чи хтось зазирав у його світло-блакитні очі у той момент, коли він виконував свою улюблену мелодію Шопена «Етюд № 8»?
Напевно, він уявляв у ту мить переповнений глядацький зал і овації у свою честь.
Я стояла за кулісами і, заплющивши очі, слухала і не могла зрозуміти – чому розумний і талановитий піаніст грає для порожнього залу у таку пізню пору і, не стримавши емоцій, коли він завершив, почала аплодувати. Він вийшов на авансцену, поклонився, і дуже тихо пішов до виходу. Взувся і залишив зал.
Я підійшла до роялю. Білі клавіші світилися у напівтемряві і ще легко здригалися від спогаду про його магічно-талановиті дотики.
Він зник. Не прийшов ні завтра, ні позавтра, ні через тиждень. Стало якось сумно і соромно, що завадила Майстрові робити улюблену справу.
Минуло два роки. І одного разу, повертаючись з репетиції я знову почула Її. Це була його Музика. Він так само, залишивши взуття біля входу, сидів близ роялю і спілкувався з ним на їм обом зрозумілій мові.
Я слухала і мовчала. Не хотіла, щоб мене помітили. Лише дивилася у його світло-блакитні очі і розуміла, що Музика – це життя…
Катерина Тихонова

Залишити відповідь

Next Post

У Львові пройде перший чемпіонат України з історичного середньовічного бою

23 лютого у Львові в Палаці спорту «Україна» відбудеться Чемпіонат України з Історичного Середньовічного Бою. Близько сотні найкращих бійців зі Львова, Києва, Харкова, Дніпропетровська, Запоріжжя, Одеси, Сум, Кіровограду, Хмельницького та Кам’янця-Подільського боротимуться за звання чемпіона у групових боях та поєдинках. Про це повідомляють у прес-службі Львівської міської ради. Історичні середньовічні […]