Переваги та користь карпатського меду

В чому користь карпатського меду? Різновиди меду та особливості його приготування.

Користь карпатського меду та медової продукції

Мед, зібраний бджолами на квітучих полонинах Карпатських гір, прославився далеко за межами України завдяки поєднанню неповторного смаку та аромату з корисністю для організму. Натуральний карпатський мед — найскладніший природний продукт, склад якого містить понад 400 різних компонентів. Крім меду, популярністю користується медова продукція у вигляді приготованих на основі меду варення та конфітюрів. Варення на основі меду — подвійно корисний продукт, оскільки корисні якості меду посилені вітамінами та мікроелементами, що входять до складу ягід, горіхів та прянощів.

Як робиться мед

Щоб отримати один кілограм меду, бджолам треба зібрати нектар із майже десяти мільйонів квітів, причому замінити бджіл неможливо. Над переробкою нектару працює вся бджолина сім’я, перекладаючи поступово густішаючий нектар з соти до соти. Процес визрівання досить тривалий, причому якість, смак і аромат готового меду залежать від багатьох факторів, включаючи кислотність грунту, характеристики рослин-медоносів і навіть рівень ультрафіолету. Технології, здатної замінити бджіл у зборі нектару, з якого виходить найсмачніший глодовий, барбарисовий, акацієвий та інші сорти меду, не існує, — штучний мед, який був би рівноцінним природньому продукту, не може приготувати жодна лабораторія.

Хімічний склад меду із Карпат

Відповідно до лабораторних досліджень, залежно від місця збору натуральний мед містить 100-455 речовин, необхідних людям. До складу карпатського меду входять:

·            20% води та 80% сухих речовин.

·            75% глюкози та фруктози, які організм засвоює без зайвих втрат енергії.

·            40 макро та мікроелементів, у тому числі алюміній, кобальт, йод, марганець, сірка, хлор, цинк, кальцій, калій, фосфор, мідь, нікель, залізо тощо. Мінеральний склад продукту та крові дуже схожі, завдяки чому мед швидко та якісно засвоюється організмом.

·            Кислоти. До складу входять молочна, глюконова, яблучна, лимонна, винна, щавлева, бурштинова, лінолева, ліноленова, фосфорна та соляна кислоти. Кислоти визначають смак та аромат меду, його протизапальні та бактерицидні властивості.

·            Водорозчинні вітаміни тіамін В1, рибофлавін В2, пантотенова кислота В5, піридоксин В6, токоферол Е, аскорбінова кислота, ніацин РР, біотин Н і т.д. Аскорбінова кислота (вітамін С) міститься у меді у великій кількості.

Карпатський натуральний мед сьогодні визнаний як лікувальний та дієтичний продукт не лише медициною, а й фармакологією.

Корисні властивості меду з Карпат

Зумовлена ​​користь карпатського меду, що володіє вираженими лікувальними, бактерицидними, протизапальними, протиалергічними та дієтичними властивостями, складним хімічним складом та абсолютною натуральністю продукту.

Мед із Карпат використовують як загальнозміцнюючий, тонізуючий, відновлюючий сили засоби.

Застосовується натуральний продукт:

·            як протизастудний засіб;

·            для нормалізації складу крові;

·            для підвищення рівня гемоглобіну;

·            для лікування опіків та ран;

·            при втомі та виснаженні організму;

·            при захворюваннях печінки та нирок, шлунково-кишкового тракту, серцево-судинної системи;

·            при захворюваннях органів дихання (риніт, бронхіт, трахеїт, бронхіальна астма);

·            для лікування шкірних захворювань;

·            як снодійне засіб;

·            для лікування волосся тощо.

Широко застосовується мед у косметиці, у тому числі для зміцнення та пом’якшення шкіри. Обов’язковою умовою ефективності меду є висока якість продукту, купувати який слід у надійних постачальників.

Next Post

Суші в Кам'янець-Подільському - огляд ресторанів і суші-барів

В Кам’янець-Подільському японська кухня користується великою популярністю. Вона дійсно затребувана, оскільки пропонує не тільки традиційні страви, про які і так знає кожен. Ви також можете спробувати оригінальні пропозиції. Наприклад, онлайн-ресторан під назвою «Венум Суші» розробив декілька варіантів ролів без рису. Це інновація, адже раніше подібне ніхто не готував. Детальніше ознайомитися […]