Перерахунок працюючим пенсіонерам буде

Починаючи з 1 квітня 2018 року органи Пенсійного фонду України щороку автоматично перераховують пенсії працюючим пенсіонерам без їхніх звернень.

Порядок проведення перерахунку пенсій особам, які продовжують працювати встановлено частиною четвертою статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон 1058) і постановою правління Пенсійного фонду України №10-1 від 18.05.2018 «Про затвердження Порядку перерахунку пенсії без додаткового звернення особи відповідно до частини четвертої статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Зазначеними нормативно-правовими актами передбачено, що з 1 квітня, без додаткового звертання особи, органи Пенсійного фонду України проводять перерахунок пенсії тим пенсіонерам, які на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, набули право на його проведення.

Тобто, якщо особа після призначення або попереднього перерахунку пенсії продовжувала працювати й набула не менше як 24 місяці страхового стажу, або менше як 24 місяці страхового стажу, але після призначення чи попереднього перерахунку пройшло не менше як два роки, то з 1 квітня 2021 року їй буде здійснено автоматичний перерахунок пенсії.

ВАЖЛИВО. Обов’язковою умовою для перерахунку є саме факт продовження роботи після призначення/перерахунку пенсії та набуття у зв’язку саме із цим страхового стажу.

Страховий стаж після 1 січня 2004 року обчислюється за даними реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування на підставі поданих страхувальниками звітів та після надходження даних про сплату єдиного внеску.

Протягом 2018-2020 років такі перерахунки були проведені автоматично у встановлені строки, оскільки звітність про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування подавалася щомісяця.
З 1 січня 2021 року набули чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» і Податкового кодексу України, якими передбачено подання єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб щокварталу (замість щомісяця). Строки подання такої звітності (податкового розрахунку)встановлено Податковим кодексом України – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу.
Отже, на 1 квітня 2021 року даних про страховий стаж та заробітну плату за січень і лютий 2021 року в Реєстрі не буде. Автоматичний перерахунок працюючим пенсіонерам буде проведено після надходження відомостей про сплату єдиного внеску за цей період.
Дата проведення перерахунку пенсії працюючим пенсіонерам залишається незмінною, як передбачено Законом, це – 1 квітня 2021 року.

За додатковою інформацією звертайтесь за адресою:
м. Золочів вул. Героїв Небесної Сотні,7 або за телефоном 4-32-39.

Відділ обслуговування громадян №15
(сервісний центр) Головного
управління Пенсійного фонду
України у Львівській області

Next Post

Студент та школяр забили безпритульних до смерті: суд виніс вирок у резонансній справі

Студент та школяр забили двох безпритульних до смерті. Закінчено судовий розгляд у кримінальному провадженні щодо двох мешканців Львова, яких обвинувачували у нападі з метою заволодіння чужим майном, нанесенні тяжких тілесних ушкоджень, що призвели до смерті потерпілих та заволодінні їхніми важливими особистими документами (ч.4 ст. 187, ч.2 ст.121, ч.1, 3 ст.357 […]