Перед Великоднем рятувальники перевірять пожежну безпеку храмів

hram pozezaНапередодні Великодніх свят Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області щорічно проводить планову перевірку усіх сакральних споруд Львівщини. Такі заходи  здійснюються з метою попередження виникнення пожеж чи інших небезпечних подій, щоб свято для людей не перетворилося у горе. Про це “Золочів.нет” повідомили у прес-службі ДСНС України.

Загалом  на Львівщині знаходиться 1950 релігійних споруд, з них 490 відносяться до пам’яток дерев’яної сакральної архітектури. У період з 1992 року по теперішній час в приміщеннях релігійних споруд виникло 90 пожеж. За останні 5 років в храмах на території Львівської області винило 22 пожежі, в 14 випадках  їх повністю знищено вогнем.

Нажаль, статистика пожеж у храмах за останнє десятиріччя не є втішною. Звичайно, зараз активно розвивається напрямок науково-дослідної роботи і постійно створюються більш ефективні речовини для пожежогасіння, вогнезахисної обробки, удосконалюються системи пожежної автоматики, внаслідок чого відсоток пожеж такого типу знижується. Але в першу чергу слід звернутися до населення, адже  найпоширенішою причиною пожеж у сакральних спорудах є людський фактор. Начальник ГУ ДСНС у Львівській області Сергій Дмитровський відносить проблематику збереження духовно-релігійної спадщини до категорії особливо важливих: «Часто ми фіксуємо ситуації самовільного облаштування храмів ззовні пластмасовою вагонкою, що створює підвищений ризик у разі загорання. Під час церковних свят  ікони, вівтарі прикрашають ілюмінацією, яка є ще однією сприятливою умовою для виникнення горіння. Нажаль, такі приклади не є поодинокими, а церковна громада, яка повинна бути першим господарем у храмі, не усвідомлює цієї небезпеки».

Щорічно органами Державного пожежного нагляду проводяться перевірки протипожежного стану всіх релігійних установ (двічі на рік). За їх результатами вручаються приписи, в яких пропонуються заходи щодо усунення виявлених порушень чинного законодавства в галузі пожежної безпеки. Заступник начальника ГУ з організації запобігання НС та заходів ЦЗ Віктор Греков з досвіду минулих перевірок, наводить найбільш поширені недоліки у організації протипожежного захисту релігійних споруд: « Часто при здійсненні перевірок ми виявляємо, що електрообладнання та електромережа експлуатуються з порушеннями вимог правил улаштування електроустановок. Крім того, відсутня нормативна кількість первинних засобів пожежогасіння (вогнегасників), частина об’єктів не обладнані установками протипожежної автоматики, а на деяких –   установки взагалі знаходяться в непрацездатному стані. Бувають випадки, коли духовенство нехтує встановленням блискавкозахисту, що в подальшому може спричинити  пожежу, особливо у нашому регіоні, враховуючи кліматично-географічні особливості».

Фахівцями ДСНС постійно проводиться активна роз’яснювальна,  профілактично-освітня робота із духовенством, розроблені «Інструкція про заходи пожежної безпеки в  Храмах», пам’ятки та «Звернення до парафіян» з приводу суворого дотримання правил пожежної безпеки під час церковних богослужінь, які вручаються настоятелям церков та доводяться до сільської громади під час проведення богослужінь.

Зважаючи на статистику пожеж, досвід попередніх перевірок та особисте відношення кожного громадянина Львівщини до релігійної спадщини, ГУ ДСНС області звертається до населення із закликом бути особливо обережними, уважними та відповідальними у поводжені із вогнем, електричними приладами та оздоблювальними матеріалами.

Нехай свято буде безпечним!

Залишити відповідь

Next Post

Відбулася чергова сесія Золочівської міської ради

19 квітня 2013 року відбулася чергова ХХХVІ сесія  Золочівської міської ради VI демократичного скликання. На засідання прибули 21 депутат та міський голова Золочева Ігор Гриньків. На порядок денний сесії було винесено наступні питання: Про затвердження звіту виконання міського бюджету за І квартал 2013 року. Про внесення змін в рішення сесії […]