Пенсійна реформа 2017 року стосується кожного

Основна мета пенсійної реформи – відновлення соціальної справедливості пенсійного забезпечення та диференціація пенсії в прямій залежності від тривалості стажу та рівня заробітку людини.

Основні засади урядової пенсійної реформи:

  • обов’язкове осучаснення пенсій, тобто їх перерахунок відповідно до зростання середньої заробітної плати. Уряд пропонує з 01.10.2017 перерахувати раніше призначені пенсії з використанням показника середньої заробітної плати -3764,40 грн.;
  • з 1 жовтня, а не з 1 грудня, як передбачає бюджетний закон, розмір мінімальної пенсії зросте до 1373 грн;
  • з 1 жовтня уряд пропонує скасувати 15% зниження пенсій працюючим пенсіонерам;
  • пенсію за віком призначатимуть у 60 років за наявності 25 років страхового стажу.

Кожні 12 місяців вимога до розміру страхового стажу збільшуватиметься на один рік, отже, у 2028 році аби отримати пенсію у 60 років потрібно мати 35 років страхового стажу; у 63 роки пенсію за віком призначатимуть у разі наявності страхового стажу від 15 до 25 років. Кожні 12 місяців вимога до кількості страхового стажу збільшуватиметься на один рік, отже, у 2028 році 25-35 років страхового стажу; починаючи з 01.01.2019 особам, в яких страховий стаж становитиме 15 років, пенсію за віком призначатимуть у 65 років. Особи, страховий стаж яких буде менше 15 років, матимуть право на призначення державної соціальної допомоги після досягнення 65 років за сукупним доходом сім’ї.
Якщо у майбутнього пенсіонера на момент призначення пенсії не буде необхідного страхового стажу, він матиме право обрати: допрацювати необхідну кількість років або придбати необхідну тривалість страхового стажу (але не більше 5 років).
З 1 січня 2018 року планується скасувати право на призначення пенсій за вислугу років для працівників освіти, охорони здоров’я, соціального захисту та інших. Пенсії за вислугу років призначатимуться лише військовослужбовцям.
Золочівське об`єднане управління
Пенсійного фонду України
Львівської області