Парасюк: від Майдану до АТО

paras10 жовтня в студентському клубі Львівського Національного Університету імені І. Франка відбулась зустріч із активним учасником «українського повстанського руху» – Володимиром Парасюком. Він вже не вперше відвідує навчальні заклади України. Метою його зустріч із усіма охочим є потужне бажання бути живим, сучасним доведенням того, що народ український має сили для досягнення омріяної перемоги.
Численні відвідини активістом Євромайдану, а невдовзі учасником АТО, різних куточків України мають свій девіз, свою формулу, яка є відображенням тих засад на які спирається Парасюк та його найближче, сформоване у воєнній звитязі оточення. Нещодавно була запущена патріотично-ідеологічна програма по усій Україні – «Екзамен нації – ціна перемоги», проте головна тут не до болю відверта назва, а саме зміст, який, власне, і був продиктований Парасюком на вечірньому неформальному дискуті.
Для того, аби продемонструвати те, що сучасний окупант прагне знищити фізичний, моральний, духовний аспекти нашої нації, Парасюк нагадав про фатальну долю саме Східної України, яка й посіяла для нашої держави зерно чужорідного етносу. Адже голодні 1932 – 1933 роки залишили по собі не лише опустошені села та міста, але й принесли із собою російських поселенців, що стали фактично п’ятою колоною зловісної російської імперії.
Демонструючи швидку зміну настроїв жителів східних міст України, таких як Харкова, Одеси, Маріуполя, він підмітив, що так званий «ленінопад» став культовою рисою докорінного знищення залишків злощасної тоталітарної доби. Якщо населення вищезгаданих міст спочатку благало про те, що не слід руйнувати «бандерівцях» їхню історичну пам’ять, то пройшовши процес морально – культурного очищення, воно уже само проявляє ініціативу до таких позитивних акцій суспільного масштабу. Тож, це свідчить про те, що «ген» українства все ж таки існує і в доволі сильному патріотичному виплеску.«Донбас – це шрам на тілі», – зазначає Володимир, адже тут саме місцеве, себто мирне населення, є відвертою підтримкою путінського правління. Вони є підкупними виконавцями його наказів. Звичайно, важко боротись проти тих, хто живе з тобою поряд, хто ходить по тій самій землі, проте, якщо не захистити українську державу від рук тих, які хочуть її дотла продати, то не можливо буде зберегти віру у справжню кристалізацію нашої нації.
Співвідношення загиблих зі сторони українських батальйонів супроти російських – 1 : 10. Звичайно, не хочеться втрачати ні одного бійця, проте слабкість військ противника явна та цілком зрозуміла.
За час виконання своїх обов’язків на добровольчих засадах в АТО Володимир виніс для себе важливі, вічні правила та моменти, які не зникнуть з пам’яті ніколи.
Артем – вихідець зі Сходу. Командир батальйону Азов. Загинув під час мінообстрілу. Він був гідною людиною та відданим військовим товаришем. В один із критичних моментів запеклого обстрілу він фактично був поряд з Володимиром, під шквалом куль та вибухівок. Одного ранку він, вийшовши назовні із окопу, так і не повернувся назад.
Мужність, відвага, самопожертва, – ось ті засади, які підкріплюють активну життєву позицію Парасюка. Жити та боротись для того, аби продовжити благородну місію наших героїв.
Тарас. Зараз не відоме його місцезнаходження. Він був вправним та охайним солдатом, складав та розкладав рушницю за ліченні секунди. Якось в бою він по-лицарськи повівся з своїм військовим побратимом, незважаючи на те, що небезпека була шаленою. Добра та виважена людина. Завжди казав: «Біжи вперед, а я тебе прикрию». Після одного із боїв проти російських солдат він зник безвісти, прикриваючи собою фронтових друзів.
Володимир багато говорив проте, що Україна не загине ніколи. Тому що у ній живуть люди, в яких настільки міцна віра, що вона ладна зламати будь-які кайдани та вирватись із пастки, яку облаштували вороги. Саме так і трапилось у полоні, коли українських військовиків поставили на коліна російські солдати і почали вимагати зняти з себе сакральні обереги. Вони не погодились, адже сказали, що полонити та вбити їхню віру загарбникам не вдасться ніколи.
Але все ж таки найбільш вразливіші та правдиві слова Парасюка прозвучали наступним чином. Він сказав, що є простим бійцем, який бореться за повалення імперського боса. Коли Україна зараз переможе загарбницькі нахили Росії, вона стане по- справжньому вільною. Спочатку люди перемогли Януковича, а він в свою чергу вивіз усю погань із країни. Наша держава має проєвропейський вектор, який повинен реалізувати свою суть. Там, в окопах, народжується істина. Головне не зупинятись, не розслаблятись, щоб не втратити здобуте у запеклих боях. Гібридна війна буде тривати доти, поки держава офіційно не визнає ворога. Влада має усвідомити усю силу, всю мужність народу. Адже українські вояки обороняють історичні кордони своєї землі, а росіяни воюють ні за що. Наша основна ціль – вигнати ворога раз і назавжди.
«Стою на шляху боротьби за перемогу», – мовить Парасюк. У якому б куточку України не жила людина, яким б щирим патріотом вона не була, любов без дій – намарна.
В основних державотворчих засадах Володимира йшлося про те , що:
– законодавча та виконавча влади не повинні бути переплетені,
– потрібно скасувати депутатську недоторканість,
– звання народного депутата має бути відкликане.
Також було сказано про реформу Збройних сил України, боротьбу з корупцією та вигнання із державних посад людей, із темним та кримінальним минулим.
Я думаю, що сказане цією достойної звання щирого українця людиною, не залишиться не почутим. Володимир Парасюк не лише активний відвойовувач нашої свободи та єдності, він ще й справжній оптиміст, який вважає, що ми обов’язково переможемо.
Свої заключні слова він поклав на пошану героям небесної сотні і сказав про те, що вони пильно спостерігають та вболівають за нас, тому ми в жодному випадку не маємо  права зазнати поразки чи просто опустити руки. Ми сильні, бо захищаємо своє.
Допоможи ж нам Господь у цій непростій, проте найважливішій справі.
Скишляк Ірина,
студентка I курсу журналістики

Фото: Марія Ревер


Залишити відповідь

Next Post

Самооборона купила амуніцію для бійців, що їдуть в АТО (відео)

Завдяки пожертвам громади Золочівська Самооборона змогла придбати всі необхідні речі для військовослужбовців, що їдуть в зону Антитерористичної операції. “До Самооборони звернулися два воїни, золочів’янина, які служать у 80-й Аеромобільній бригаді. Буквально сьогодні вони відправилися на схід. Звернулися вони за теплими речами до нас. І завдяки нашим небайдужим золочів’янам ми змогли […]