Отруєння чадним газом – врятувати життя може газоаналізатор

У неділю, 14 лютого, у м. Львові, в квартирі будинку на вул. Виговського отруїлися чадним газом дві особи. У стані середньої важкості їх госпіталізували до Львівської обласної клінічної лікарні. Обставини події встановлюються. Про це “Золочів.нет” повідомили у Львівській ОДА.

Львівська облдержадміністрація вкотре закликає мешканців дотримуватись правил безпеки користування газовим та пічним опаленням, не легковажити своїм життям та здоров’ям.

У департаменті цивільного захисту ЛОДА нагадують: у приміщенні, де працюють газові прилади, повинні бути дотримані головні умови – постійний доступ свіжого повітря та безперешкодний витік відпрацьованих газів через вентиляційний канал.

«Контроль за вмістом оксиду вуглецю у приміщенні можливий при встановленні чутливого приладу – газоаналізатора. Він контролює концентрацію чадного газу та сигналізує, якщо рівень СО перевищує певний заданий рівень», – зазначив директор департаменту Ігор Туз.

Правила, які потрібно пам’ятати під час використання для опалення газових приладів:

– у сильний вітер не рекомендується користуватися газовими опалювальними приладами та колонками, які мають відвід продуктів згоряння в димоходи, оскільки є загроза виникнення зворотної тяги, при цьому продукти згоряння попадають у приміщення;

– у період різких похолодань власники житлових будинків повинні проводити огляд оголовків димоходів та вживати заходи щодо запобігання їх обмерзання та закупорювання димоходів;

– не використовувати для обігріву приміщень несертифіковані та саморобні нагрівальні прилади, газові кухонні плити.

Якщо все-таки не вдалось уникнути отруєння чадним газом, треба негайно викликати швидку. До приїзду медиків потерпілого треба вивести на свіже повітря полегшити дихання та напоїти міцною кавою.

Next Post

ПДВ: з 1 березня податкові накладні/розрахунки коригування реєструються за новою формою

Головне управління ДПС у Львівській області повідомляє, що у зв’язку з опублікуванням 02 лютого 2021року («Офіційний вісник України» №8) наказу № 734 « Про внесення змiн до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України», починаючи з 1 березня п.р. податкові накладні та розрахунки коригування складаються виключно за формами, затвердженими наказом Мінфіну […]