Особливості виплати пенсії працюючим пенсіонерам з 1 квітня 2015 року

pensjneВідповідно до Закону України від 02.03.2015 № 213-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» з 01 квітня 2015 року, усім пенсіонерам у період їхньої роботи виплачується 85% призначеного розміру пенсії. Державним службовцям, прокурорам, суддям, народним депутатам та деяким іншим категоріям працівників – у період роботи на посадах, що дають право на такі «спецпенсії», пенсії взагалі не виплачуються до дати звільнення з роботи. Зазначена норма діятиме до 1 січня 2016 року і стосується тих пенсій, які перевищують 1,5 розміру прожиткового мінімуму встановленого для осіб, що втратили працездатність, тобто 1423,5 грн. Пенсії, менші 1423,5 грн., працюючим пенсіонерам виплачуються у повному обсязі.
Незалежно від факту роботи та посади, на якій працює пенсіонер, призначена пенсія (незалежно від її виду та закону, згідно з яким призначена) виплачується у повному обсязі інвалідам І та ІІ груп, інвалідам війни ІІІ групи, учасникам бойових дій, членам сімей військовослужбовців, учасникам АТО. Працюючим пенсіонерам з числа інвалідів І та ІІ груп, інвалідів війни ІІІ групи, учасників бойових дій, членів сімей військовослужбовців та пенсіонерів, пенсії яким призначені відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, пенсія виплачується у повному обсязі незалежно від розміру пенсії.
У всіх випадках після звільнення з роботи, в тому числі зі “спецпосад”, виплата пенсії поновлюється в повному обсязі.
Статус пенсіонера – працюючий чи непрацюючий і, відповідно, розмір пенсії до виплати органи Пенсійного фонду України визначають за матеріалами пенсійних справ та даними системи персоніфікованого обліку. Надавати органам Пенсійного фонду окремо документи необхідно лише тим пенсіонерам, хто своєчасно не виконав передбачене законом зобов’язання протягом десяти днів поінформувати органи Фонду про працевлаштування/звільнення з роботи.
Якщо документи про звільнення з роботи надано після 1 квітня, то виплата пенсії буде проведена в повному обсязі за весь період, коли пенсіонер вже не працював.
Якщо документів про працевлаштування, в тому числі на “спецпосаду”, пенсіонер не надасть, факт роботи буде встановлено пізніше за даними системи персоніфікованого обліку. У цьому випадку пенсіонер має повернути надміру виплачену суму пенсії.
Начальник управління І.Питльована


Залишити відповідь

Next Post

Відбудеться змагання з шахів серед школярів

В неділю 31 травня, в приміщені ЗОШ №3 відбудеться змагання з шахів серед школярів. Запрошується учнівська молодь шкіл району. Початок змагань о 12 годині. Оргкомітет Поділіться цим у соцмережах: