ОСОБЛИВОСТІ ВСТУПНОЇ КАМПАНІЇ

grarnujПро новації, зміни та реалії вступної компанії розмову ведуть студент та декан
Вступна кампанія поступово і невпинно набирає обертів. Все частіше старшокласники, їх батьки та вчителі задумуються над майбутнім вибором. І хоча основні вимоги щодо набору на навчання в університеті залишаються незмінними, все ж якісні новації таки з’являються. Зовнішнє незалежне оцінювання знань, по народному – ЗНО, постійно вдосконалюється, що теж інколи викликає додаткові запитання. Щоб додати трохи ясності майбутнім абітурієнтам та їх батькам, Золочів-net пропонує читачам невеличку розмову студентки Львівського національного аграрного університету, золочів’янки Микитин Надії із деканом економічного факультету в.о. професором Ярославом Янишином.

dekan– Шановний пане декан, які організаційні зміни відбулись в нашому університеті?
– Найперша і важлива зміна – те що наш університет передали у підпорядкування в Міністерство світи і науки України. Напевно це позитивний крок, причому в багатьох площинах: фінансування, методичного забезпечення, оперативного управління. Хоча й до цього наші випускники не мали жодних обмежень до працевлаштування, але тепер такі можливості лише розширились. Відомо, що наших випускників ви можете побачити у різних сферах життя та на різних посадах. Але де б вони не знайшли своє місце – ми шануємо їх. Керівництво університету покладає з цими змінами сподівання на покращення матеріального забезпечення та створення сприятливіших умов для навчання і проживання студентів.
– Ото власне про умови навчання і проживання напевно треба поговорити детальніше?
– Дубляни, це одне із чарівних передмість Львова. Ще у часи коли Львів не був таким великим та надмірно обтяженим транспортом, шановне львівське панство шукало затишку і спокою, але так, щоб місто з його принадами було поряд. Чи не тому такого розвитку дістали Брюховичі, Сокільники, Винники чи наші Дубляни. Ми чи не єдиний львівський ВНЗ що має цілісне академічне містечко. Все у нас розташовано поряд і зручно: навчальні корпуси пов’язано галереєю або затишними доріжками, поряд – усі гуртожитки, на віддалі руки – торгові заклади, кафе, зручна їдальня, спортивні споруди. А де ще є такий розкішний дендропарк? Але якщо вам захотілось «вогнів великого міста» – лише 3 гривні та 20 хвилин часу, і ви у центрі Львова.
– Якщо такі переваги зацікавлять когось із старшокласників, то поділіться, за яким напрямками відбуватиметься набір на нашому, економічному факультеті?
– Як і у минулий рік ми прийматимемо на навчання за усім набором основних економічних спеціальностей. Серед них: облік і аудит; фінанси і кредит; економіка підприємства; менеджмент та міжнародна економіка. Чи не найбільший набір на менеджмент, і це зрозуміло, нові реалії економіки потребують сучасних управлінців. У нас доволі потужні традиції підготовки бухгалтерів та фінансистів, зрештою, ви легко у цьому переконаєтесь в багатьох установах, у підприємствах та контролюючих органах. Менеджмент – це теж важливий напрям підготовки якісних управлінців, без яких важко уявити собі будь яке підприємство. Також ми гордимося міжнародною економікою. Бо ж сучасна економіка, навіть в межах адміністративного району, все частіше пов’язана із зовнішнім ринком, інвестиціями, глобалізацією тощо. Ми гордимося не лише тим, що готуємо фахівців за цим напрямком, але й тим, що наші випускники затребувані бізнесом.

– Але студентам усіх напрямків підготовки та років навчання так хочеться побувати за кордоном, чи дає такі шанси наш університет?
– Аграрні виші мають справді унікальну орієнтацію на вивчення зарубіжних технологій агробізнесу. Те що відбувається в сільському господарстві можна назвати технологічною чи технічною революцією. Очевидно, що такі зміни вимагають нових знань, вмінь, навичок. На це реагує ринок, в тому числі – освітніх послуг. Ми традиційно підтримуємо добрі відносини з багатьма зарубіжними університетами, при чому глибина цих традицій пов’язує не лише університети, але й багатьох наших і зарубіжних вчених. Наші студенти за останні роки відвідали багато країн під час проходження практики, стажування, участі в конференціях. Зараз ми завершуємо організаційне оформлення нашої участі в програмах міжнародного академічного обміну на зразок Еразмус+. Навіть в літній період ми заохочуємо студентів до своєрідного поєднання практики та роботи у Польщі, Німеччині, Великобританії. Виявилось, це не лише цікаво але й вигідно фінансово.
– Але наших студентів можна побачити у таких закордонних візитах?
Так звичайно. Напевно читачі вашої районної газети знають про це, бо ми регулярно надсилаємо інформаційні матеріали на малу батьківщину наших студентів. Так, цікавим є досвід нашої студенти, уродженки краю Медвецької Олени. Вона під час практики у Франції завоювала найкращі оцінки та відзнаки приймаючої сторони. Чи не приємно молодій людині було побувати в основних містах Франції, відвідати Париж, побачити усі сторони органічного землеробства? Можливо другим прикладом буде участь наших студентів Софії Губені та Марії Крисюк у семестровій програмі навчання в Празі. Критичною вимогою цієї програми було вільне володіння англійською мовою – і наші студенти з цим успішно впорались. Усі семеро наших студентів, які навчались в Чехії, виконали навчальну програму і тепер діляться враженнями в колективі.

–З цього приводу було організовано навчально-методичну конференцію «Особливості та досвід навчання у Чеському університеті наук про життя»?
–Так, її організували самі студенти за підтримки деканату. Особливим гостем заходу була консул Генерального консульства Чеської республіки у Львові Валерія Фулеова. Її гостинно прийняв ректор університету, академік Володимир Снітинський. Під час розмови, сторони відзначили тривалу співпрацю ЛНАУ із чеськими партнерами, зокрема Чеським університетом наук про життя та високо оцінили наслідки участі студентів у програмі міжнародного академічного обміну.

srudentu– Повернемось до вступної компанії, бо це наша основна тема розмови. Які особливості ви хотіли б відзначити цьогоріч?
– На усі вище перелічені напрямки ми сформували один пакет ЗНО. Це українська мова та література (базовий рівень), математика (теж базовий рівень) і географія. Мінімальна кількість балів ЗНО з якою прийматимуться документи починається із 100 балів. Прийом документів розпочнеться аж із 10 липня. Але вже час добре роздумувати, пам’ятаючи про журавля в небі та синицю у руках.
– Але ж кажуть, що цьогоріч є ще якась новація, мовляв абітурієнти ставитимуть якісь оцінки пріоритетності вишам?
– Так, це виключне нововведення цього року. Як відомо, кожен абітурієнт матиме змогу здати документи у 5 вузів на 3 напрями підготовки в кожному. Фактично – це 15 спроб вступити (3 х 5=15). Але при подачі документів вступник буде відзначати пріоритетність кожної такої спроби, проставляючи бали від 1 до 15. Реально він зазначатиме, куди йому б хотілось вступити якнайкраще ( пріоритетність 1), а де його інтерес є меншим (пріоритетність аж до 15). Тут вже справді треба добре усе зважити, бо найкращим є реальне співставлення власних бажань із реальними можливостями.
– Це таки складне завдання – ставити пріоритетність вишам. Напевно з’являться ще якісь питання. Як бути?
– У нашому університеті створено систему діалогу із старшокласниками. Вже від Дня відкритих дверей ми пробуємо доносити старшокласникам усю доступну інформацію про умови вступу. Напевно в усіх школах району є розгорнута інформація про цьогорічні умови та особливості вступу. За вашим Золочівським районом закріплено кафедру менеджменту організацій ім. проф. Є. Храпливого, яку очолює к.е.н., доцент Ковалів Володимир Мирославович, власне його дружина корінна золочів’янка. Сучасні випускники добре дають собі ради з електронними ресурсами та Інтернетом, тому відвідайте сайт університету http://www.lnau.lviv.ua – там є окрема сторінка для абітурієнтів.
– І декілька слів на завершення.
– Ми чекаємо на вас у Дублянах, на економічному факультеті. Ви зробите свій вибір на користь Львівського національного аграрного університету, а ми докладемо усіх зусиль, щоб вам це сподобалось і було корисним. У важкий час, який переживає наша країна, щиро зичу вам, вашим батькам усім українцям миру. Це для нас зараз найважливіше. Перед вам – широкий вибір і безмежна доля. Щоб вони були вдалими і щасливими.

Залишити відповідь

Next Post

«Гаряча лінія» в Золочівській ОДПІ

26 березня 2015 року з 11.00 до 12.00 год. за телефоном (265) 7-11-72 буде проведено сеанс телефонного зв`язку «гаряча лінія». На запитання платників щодо порядку декларування доходів громадян, отриманих впродовж 2014 року відповідатиме начальник відділу доходів і зборів з фізичних осіб Золочівської ОДПІ Олег Романович Сембай. ГДІ з питань комунікацій […]
Золочів.нет