Особливості пенсійного забезпечення жінок

pensjneДіючим законодавством України встановлено єдиний пенсійний вік для чоловіків і жінок – 60 років. Водночас громадянину для призначення пенсії необхідно мати не менш ніж 15 років страхового стажу.
Пенсійний вік для жінок з 55 років до 60 років підвищується поступово. Так, у 2013 році на пенсію за віком виходили жінки в 56 років. А з квітня 2014 року пенсії призначають жінкам після досягнення ними віку 56 років і шість місяців.
Законом передбачено для жінок право на призначення дострокової пенсії при досягненні 55- річного віку. Так, до 1 січня 2015 року право дострокового виходу на пенсію за віком мають жінки, яким виповнилося 55 років та дотримані обов’язкові умови :
по- перше, страховий стаж становить не менш ніж 30 років;
по- друге, особа має бути звільнена з роботи.
У такому випадку розмір їх пенсії, обчислений відповідно до ст.27 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” та з урахуванням ст.28 цього Закону, зменшується на 0,5% за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію. При цьому зменшення розміру пенсії за віком застосовується протягом усього періоду отримання пенсії незалежно від її виду.
Якщо жінка, якій достроково призначено пенсію, до досягненння віку, передбаченого законодавством, працевлаштувалася, виплата дострокової пенсії на час роботи припиняється. У такому випадку після досягнення віку, передбаченого ст.26 Закону “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, відсоток, на який зменшено розмір пенсії, переглядається з урахуванням кількості повних місяців страхового стажу, набутого за період роботи після дострокового виходу на пенсію.
А от особам, які набули право на пенсію, але після досягнення пенсійного віку продовжують працювати далі і відмовились від пенсії, пенсія за віком призначається з урахуванням страхового стажу на день звернення за призначенням пенсії та з підвищенням:
на 0,5%- за кожен повний місяць страхового стажу після досягненя пенсійного віку у разі відстрочення виходу на пенсію на термін до 60 місяців;
на 0,75%- за кожен повний місяць страхового стажу після досягненя пенсійного віку у разі відстрочення виходу на пенсію на термін понад 60 місяців.
Жінкам, які народилися у період до 31 грудня 1961 року, після виходу на пенсію встановлюється підвищеня розміру пенсії, обчисленого відповідно до ст 27 Закону “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”у розмірі 2,5% за кожні шість місяців більш пізнього виходу на пенсію.
На сьогоднішній день для жінок які працювали в окремих галузях промисловості і сільського господарства та мають відповідний до законодавства стаж збережено право на призначеня пенсії із зниженням пенсійного віку на пільгових умовах відповідно до ст.13 Закону України “Про пенсійне забезпечення”. Крім того збережено умови призначення пенсій за вислугу років, встановлені ст. 54,55 Закону України “Про пенсійне забезпеченя”, зокрема для педагогів та медичних працівників.
Необхідно зазначити, що скористатися правом ранішого виходу на пенсію також мають право:
-жінки, які народили п’ятеро або більше дітей і виховали їх до шестирічного віку, а також мають інвалідів з дитинства і виховали їх до цього віку (за умови досягнення віку 50-ти років та наявності не менше 15 років страхового стажу)
-інваліди по зору I групи – сліпі та інваліди з дитинства I групи (за умови досягнення жінками 40 років та за наявності не менше 10 років страхового стажу).
Подання документів, отримання роз’яснень та довідкової інформації проводиться у відділі з обслуговування та розгляду звернень громадян управління Пенсійного Фонду України в Золочівському районі.
Управління Пенсійного Фонду України в Золочівському районі.


Залишити відповідь

Next Post

ПОРОШЕНКО ГОТОВИЙ ЗНОВУ ПРИПИНИТИ ВОГОНЬ

Президент України Петро Порошенко заявив, що за певних умов готовий повернутися до режиму припинення вогню. Про це він сказав під час телефонної розмови з віце-президентом США Джозефом Байденом, повідомляє прес-служба глави держави. Пише Українська правда. Згідно з інформацією, співрозмовники обговорили можливі подальші міжнародні зусилля для підтримки позиції України. Порошенко поінформував […]