Особливості реєстрації податкових накладних в ЄРПН

podatkovaЗолочівська ОДПІ повідомляє, що з 1 липня 2015 року реєстрація податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється виключно на суму податку, обраховану по формулі, визначеною пунктом 2001.3 статті 2001 Кодексу (далі – реєстраційна сума).
Таким чином, при реєстрації податкової накладної або розрахунку коригування в ЄРПН відбувається перевірка наявності у платника, який здійснює таку реєстрацію, достатньої реєстраційної суми. Тобто для отримання можливості зареєструвати в ЄРПН податкову накладну або розрахунок коригування реєстраційна сума платника податку повинна бути більшою або дорівнювати сумі ПДВ, зазначеній у вказаних документах.
Якщо така реєстраційна сума є меншою ніж сума ПДВ, зазначена у податковій накладній або розрахунку коригування, то у реєстрації вказаних податкової накладної або розрахунку коригування буде відмовлено.
У такому випадку (в тому числі якщо реєстрацій сума має від’ємне значення) з метою отримання можливості зареєструвати податкову накладну або розрахунок коригування в ЄРПН платнику потрібно збільшити свою реєстраційну суму. Таке збільшення може бути здійснено за рахунок:
– отриманих податкових накладних та розрахунків коригуванні (які передбачають збільшення суми компенсації вартості поставлених товарів/послуг), складених на такого платника та зареєстрованих в ЄРПН;

– сплати ПДВ на митниці під час розмитнення товарів;
– поповнення електронного рахунку платника .

Нагадуємо, термін реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в ЄРПН становить 15 календарних днів з дати складання відповідного документу.
Звертаємо увагу, з 01.07.2015 за порушення вказаного терміну реєстрації в ЄРПН від одного до п’ятнадцяти календарних днів застосовується штраф у розмірі 10 відсотків від суми ПДВ, зазначеної у податкових накладних/розрахунках коригування.

ГДІ з питань комунікацій

Залишити відповідь

Next Post

Тарас Батенко про перестрілку в Мукачево (відео)

Тарас Батенко у  ранковому ефірі на 112 каналі. Говорили про перестрілку в Мукачево, боротьбу з контрабандою, “невідомого з карабіном” та пленарний тиждень. Детальніше дивіться у відео: Поділіться цим у соцмережах: