Організація охорони праці на будівельному майданчику

ФОНД СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ ІНФОРМУЄ
ОХОРОНА ПРАЦІ!
До уваги роботодавців!

Організація охорони праці на будівельному майданчику.

Питання організації охорони праці на будівельному майданчику є одним із основних питань як в будівельній так інших сферах господарювання.

За останні роки все частіше, за упущення даного питання, виникають нещасні випадки на виробництві, що призводять до травмування або ж смерті працівників.

Ось, як працюють працівники, за цивільно правовим договором, зайняті на роботах з підвищеною небезпекою (на висоті), за відсутності координатора.

Без страховки, при заміні покрівлі на будівлі Перемишлянської музичної школи.

І, лише на одну годину одягнули страхові пояси із мотузками, коли страховим експертом з охорони праці, було зроблено зауваження, і то після зв’язку із підрядником та замовником.

Законодавством у розділі ІV «Мінімальних вимог з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках» (далі — Мінімальні вимоги) визначено, що відповідальність по організації охорони праці на будівельному майданчику покладаються на координатора з питань охорони праці на будівельному майданчику.
Розглянемо, яким вимогам має відповідати та які обов’язки виконує координатор з питань охорони праці на будівельному майданчику.
Вимоги: Координатор з питань охорони праці на стадії будівництва – компетентна фізична соба з підтвердженою кваліфікацією або юридична особа (котра має у своєму складі фахівця з підтвердженою кваліфікацією), яка на стадії будівництва виконує доручені їй замовником або керівником будівництва завдання, визначені у Мінімальних вимогах.

Тобто, координатор – це особа, на яку наказом чи розпорядженням замовником або керівником будівництва покладено додаткові повноваження з питань охорони праці.

Координатор з питань охорони праці повинен мати необхідну підготовку для виконання своїх функцій, а саме: вищу освіту відповідного напряму підготовки; не менше 5 років професійного досвіду у сфері архітектури, будівництва або управління будівельними майданчиками; підтверджену незалежним органом кваліфікацію за професією інженер з охорони праці (будівництво).
Зобов’язання: Координатор з питань охорони праці на стадії будівництва зобов’язаний: координувати здійснення загальних положень охорони праці відповідно до розділу VI Мінімальних вимог при виборі технічних та/або організаційних рішень з метою планування різних робіт або стадій робіт, що можуть виконуватись одночасно або послідовно, та при визначенні часу, необхідного для виконання цих робіт або стадій робіт; вносити або організовувати внесення необхідних змін в план з охорони праці будівельного майданчика та документацію, з урахуванням ходу робіт і змін, що при цьому виникають, зокрема, в проектній документації; організовувати співпрацю підрядників, зокрема тих, які змінюють один одного, та координувати їх дії щодо захисту працівників та запобігання виникненню нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.

Організовувати взаємний обмін інформацією підрядників, працівників, їх представників та фізичних осіб; погоджувати заходи підрядників з охорони праці, зокрема, передбачені в проектах виконання робіт, технологічних картах, і відповідно перевіряти їх виконання; координувати здійснення підрядниками контролю за дотриманням встановлених вимог з охорони праці під час виконання робіт тощо.

Для виконання своїх обов’язків координатори з питань охорони праці повинні брати участь у всіх стадіях розробки проектної документації та виконання будівельних робіт; брати участь у всіх нарадах, засіданнях, які стосуються розробки проектної документації та виконання будівельних робіт; отримувати від проектувальника, підрядників інформацію та документи, необхідні для виконання своїх обов’язків.

Страховий експерт з охорони праці
Золочівського відділення УВД
Фонду ССУ у Львівській області
Л.С.Зигмунт

Next Post

У Золочеві СБУ затримала поліціянтів за підозрою в організації збуту наркотиків (відео)

На Львівщині СБУ затримала поліціянтів за підозрою в організації збуту наркотиків. Про це інформує Управління Служби безпеки України у Львівській області. “Служба безпеки України затримала на Львівщині двох поліцейських, які підозрюються в організації механізму розповсюдження та збуту наркотиків. За версією слідства, заступник начальника одного з райвідділів поліції спільно зі своїм […]