Оприлюднили дослідження про те, на що українці беруть кредити в МФО

Зростання потреб населення на тлі повномасштабної війни призвело до значного збільшення попиту на мікрокредити. Дослідження Асоціації українських банків свідчить, що 13% дорослих українців зараз користуються послугами мікрофінансових організацій (МФО). Це істотно більше, ніж до початку війни. 47% користувачів мікрокредитів стверджують, що їхня потреба в таких послугах зросла з початком війни, та 23% опитаних вперше звернулися за мікрокредитом саме через військові дії.

Згідно з дослідженнями, проведеними протягом 2023 року, українці беруть мікрокредити на наступні потреби:

  • Поточні витрати.

Це найпоширеніша причина звернутися за мікрокредитом. 67% опитаних зазначили, що витратили отримані кошти продукти харчування, комунальні послуги, транспорт, та інші щоденні потреби.

  • Лікування та медикаменти.

Зростання цін на медичні послуги та ліки робить їх недоступними для багатьох людей, що змушує їх звертатися до мікрокредитів.

  • Ремонт.

Необхідність ремонту житла чи автотранспорту може виявитись не передбаченою статтею витрат, для покриття якої може стати у нагоді безвідсотковий кредит.

  • Оплата навчання.

Зростання вартості освіти змушує деяких людей оформити мікрокредит, щоб оплатити своє навчання чи своїх дітей.

  • Інші потреби.

До інших цілей, на які люди беруть мікрокредити, можуть належати купівля одягу, взуття, побутової техніки, погашення інших кредитів тощо.

Чому українці все частіше звертаються до МФО

Досить часто отримати кошти людині необхідно терміново, тому послуга оформлення кредиту через BankID набирає популярності. Це швидкий спосіб отримати гроші миттєво на свою картку, не виходячи з дому і подаючи мінімум інформації про себе. Можливо саме тому більш ніж половина громадян, що брали участь в опитуванні, зазначили, що вони звертаються до МФО, тому що так зручніше і швидше. І лише 13% відповіли що змушені звертатися до мікрофінансових організацій, тому що звичайні банки відмовляються їм у кредитуванні.

Загалом минулого року українці уклали 8 244 855 мікрокредитних договорів на суму 40,62 млрд грн. Суми та кількість мікропозик стабільно зростають. Схожа ситуація і з загальним обсягом кредитів, виданих банками фізичним особам. Через рік після початку повномасштабної війни, у березні 2023 року, цей показник зменшився і становив 205 мільярдів гривень. Однак протягом 2024 року спостерігалося відновлення зростання кредитного портфеля, який досягнув 231 мільярда гривень.

Треба пам’ятати, що мікрокредити можуть мати високі відсотки ставки та короткі терміни погашення, що може призвести до боргової пастки для позичальників, які не можуть вчасно погасити свої кредити. Важливо ретельно проаналізувати своє фінансове становище перед тим, як брати мікропозику, і позичати лише те, що ви реально можете собі дозволити повернути.

Next Post

Вітання для Петра Коваля

Вітання для Петра Коваля з нагоди Дня народження від сусідів. Бажаємо міцного здоров’я, невичерпної енергії та успіхів у всіх починаннях. З Днем народження щиро вітаємо,Лантух здоров’я бажаємо.Будьте дужий і проворний,По-козацькому моторний,З хлібом щедрим на столі,З добрим словом у душі! Поділіться цим у соцмережах: