Рука браконьєра посягла на оленя

В Україну олень плямистий був завезений з Усурійського краю, спочатку в Асканію-Нову та урочище Буркути Херсонської області. Нині широко розповсюджений по всій території України, за винятком Карпат.

На Золочівщину був завезений із київських лісів у дев’яностих роках минулого століття. На початок 2000 року в лісах Золочівщини їх було уже 21. Спочатку їх тримали у вольєрах для привикання до кліматичних умов, а згодом тварин випустили на волю.

Живиться плямистий олень трав’янистою, дерев’яною і чагарниковою рослинністю, охоче поїдає плоди, горіхи, жолуді.

Гін у них починається у жовтні. Самка виношує плід близько 8 місяців і в кінці травня на початку червня народжує одне, рідко двоє оленят. Живуть олені переважно 12–15 років. Нерідко вони бувають активними  і вдень.

Є на Україні великі господарства, в яких напіввільно живуть і розмножуються плямисті олені, молоді не затверділі роги (панти) з котрих заготовляють для виготовлення пантокрину – цінного лікарського препарату.

Плямистий олень – цінний мисливський вид, полювання на кого дозволяється по ліцензіях. На Золочівщині в основному вони прижились і розмножувались на території Золочівського лісництва, угіддя лісництва закріплені для ведення мисливського господарства за ТзОВ «Золота липа». Олені люблять відвідувати сусідні поля і ліси. Основне їх поселення було і є район східного джерела річки Золота липа.

У кінці лютого поточного року, агресивна рука браконьєра на території Сновицької сільради неподалік  річки Сам,… була смертельно поранена самка оленя, котра вже виношувала плід, однак під покровом ночі браконьєру не вдалось знайти жертву.

Вранці 29 лютого єгерська служба ТзОВ «Золота липа» знайшли жертву. Є прохання до людей за певну нагороду, хто знає, повідомити про потенційного браконьєра, телефоном 4-57-50 або 067-9752901, секретність гарантуємо.

Андрій ПИЛИП’ЯК, директор ТзОВ «Золота липа»

Залишити відповідь

Next Post

59% українців не мають Інтернету

Згідно зі соціологічними опитуваннями, 59% українців взагалі не користуються Інтернетом, бо не мають доступу до нього. Найбільше “зависають” у Всесвітній павутині для розваг. Для роботи чи навчання Інтернет використовують 17% користувачів, для пошуку друзів, людей за інтересами – 12% українців. Для дозвілля – 25%, з метою спілкування – 19%, а […]