Олег Тягнибок: “Єдина державна мова – це аксіома, яка не може бути предметом політичних торгів”

tjagnubokСтатус української мови як єдиної державної в Україні – це аксіома, яка не може бути предметом жодних політичних торгів всередині країни чи закордоном. Для України питання мови є не просто питанням комунікації – це фактор національної безпеки. Єдина державна українська мова – це основа національної єдності та незалежності України. Сьогодні Путін прямо використовує надуману проблему порушення прав російськомовного населення в Україні як привід для воєнної агресії проти нашої країни, як виправдання свого загарбання частини української території.
Москва та її агенти в Україні вимагають запровадити другу державну російську мову або хоча би закріпити її офіційний статус у найбільш зрусифікованих регіонах. Це робиться з єдиною метою – спочатку розірвати національну єдність українців, щоби пізніше розірвати на шматки українську державу.
Будь-яке обмеження статусу української мови на користь російської хоча би на частині нашої території – це гра на користь окупанта і зрада національних інтересів. Тим паче, що понад 70% населення південно-східних областей вважають, що в Україні не утискають права російськомовних громадян.
Зараз в Україні є серйозні проблеми із правами україномовних громадян, які не мають можливості використовувати українську мову в низці царин суспільного життя. Наприклад, частка журналів, які видаються українською, становить 18%, частка україномовних книжок на ринку не перевищує 20%, частка українського мовлення на найрейтинговіших телеканалах становить 30%, частка україномовних пісень на популярних радіостанціях – 5%.
Фактично, навіть на 23-му році незалежності в Україні продовжується русифікація українців. І ми маємо зробити все для того, щоби її зупинити. Кожна людина сама обирає, якою мовою спілкуватися в побуті, зі своїми рідними, друзями. Цього ніхто не може і не має права забороняти будь-кому з нас. Але якщо йдеться про офіційний рівень спілкування, то тут має побутувати офіційна державна мова. А тому для держслужбовців та кандидатів на виборні посади необхідно запровадити обов’язковий іспит з української мови. Слід зобов’язати всіх держслужбовців вживати українську мову на роботі та під час публічних виступів.
ВО “Свобода” внесла на розгляд парламенту законопроєкти №2978, 2979, 2980 про внесення змін до Митного тарифу України Б’юджетного кодексу України та Митного кодексу України (щодо ввізного мита на книжкову продукцію), які передбачають ввести ввізне мито на друковані товари іноземного виробництва у розмірі 5% та звільнити від оподаткування митом друкованої продукції українською мовою. Це сприятиме збільшенню частки української книги на національному книжковому ринку.
Кандидат на пост Президента України Олег Тягнибок 


Залишити відповідь

Next Post

Інтерв’ю Юлії Тимошенко для “Золочів.нет” (відео)

Журналістам “Золочів.нет” вдалося поспілкуватися із Юлією Тимошенко під час її перебування у Золочеві. Свої питання поставили Ірина Лукаш та  Ірина Палій. Про це дивіться у нашому короткому інтерв’ю. – Що будете робити для того, щоби була стабільна ситуація на сході? – Я думаю, що перше, що потрібно зробити, це взагалі […]