Олег Дуда: ПАНІКА – найгірше ускладнення будь-якої хвороби

❗☣ ПАНІКА – найгірше ускладнення будь-якої хвороби. Про це у Фейсбук написав голова Українського Лікарського Товариства у Львові Олег Дуда.

Дослівно у повідомленні Олега Дуди:

Мене щодня запитують про коронавірус COVID-19. Тому, вирішив написати кілька думок та порад з цього приводу.

Вже зараз зрозуміло, що для захисту здоров’я українців потрібно більше, ніж звичні превентивні заходи, яких вживає уряд.

☝ Кожен з нас може допомогти нашій країні впоратися із цим викликом. Я маю три дуже прості рекомендації:

❎ Перша і найголовніша – НЕ ПАНІКУЙТЕ!

Паніка призводить до стресової реакції, а стрес негативно впливає на опірність організму до зовнішніх подразників, у тому числі й до вірусів. Уникайте панічних покупок, запасіться лише предметами першої необхідності.

✅ Друга – бути готовими до будь-якого варіанту розвитку подій.

Інформований – значить озброєний. Потрібно чітко розуміти принцип поширення коронавірусної інфекції та як цьому запобігти.

❎ Третя – уникайте фейків та дотримуйтесь інформаційної гігієни.

Керуйтеся інформацією про COVID-19, яку отримуєте виключно з офіційних джерел.

📌 Отож, як ЩО ПОТРІБНО ПАМ’ЯТАТИ?

✅ Самоізоляція і самоконтроль

Зараз, як і завжди, під час сезону застуди та грипу залишайтеся вдома, якщо ви хворієте! Обов’язково повідомте про захворювання свого сімейного лікаря! Залишайтеся вдома до моменту остаточного зникнення симптомів. Закликайте своїх друзів та знайомих також бути свідомими.

✅ Вітайтесь безконтактно

Оскільки віруси, такі як COVID-19, поширюються шляхом контакту, змініть спосіб привітання один з одним. Варто відмовитись від звичного товариського рукостискання, поцілунку чи обійму.

✅ Мити руки 20 секунд.

Практикуйте часту гігієну рук. Під час кашлю та чхання використовуйте хустинку. Очищайте та дезінфікуйте предмети і поверхні до яких часто торкаються, наприклад, іграшки, робоче місце, дверні ручки, тощо.

☝ Це найпростіші способи, які дають можливість захистити себе та свою родину від COVID-19.

📌 ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ РОБОТОДАВЦЯМ?

Роботодавець, як і кожен свідомий громадянин, має розуміти відповідальність за людей, які у нього працюють.

❗️ Якщо є можливість виконання роботи дистанційно, з дому, то це буде найкращий варіант на час карантинних заходів. Коригуйте політику компаній для зменшення соціальних контактів.

❗️ Запровадьте гнучкий графік роботи, спілкуйтесь за допомогою електронної пошти та телеконференцій.

У будь-якому випадку роботодавець повинен провести роз’яснювальну роботу з працівниками щодо загрози COVID-19. Якщо робота не дає можливості працювати з дому, тоді потрібно вжити заходів для забезпечення безпеки працівників.

✔ Оцініть робоче місце, де люди мають частий контакт один з одним та користуються спільними предметами.
✔ Збільшіть відстань між столами та робочими станціями, а також співробітниками та замовниками (в ідеалі 2 метри).
✔ Заохочуйте до частої гігієни рук.
✔ Якщо ви помітили симптоми хвороби у котрогось із працівників, то необхідно негайно ізолювати його від інших та відправити додому.
✔ Забезпечте часте прибирання, особливу увагу приділяйте робочим поверхням (столи, телефони, комп’ютери і т.д.)

ВАЖЛИВО! 🙅‍♀ Під час карантину простежте, аби ваші діти залишалися вдома. Скасуйте, або відкладіть поїздки та подорожі. Намагайтеся уникати натовпів та великих скупчень людей. Не відвідуйте масові зібрання.

❗️❗️❗️ Пам’ятайте, що дотримування простих правил рятують життя! Бережіть себе і будьте здоровими!

Next Post

Вітання для Наталі Зюлькової

Святкує день народження Наталя Зюлькова. Дорогу донечку, сестру, тітку вітають мама Анна, сестра Ліля, племінниця Юля з сім’єю, сім’я Калушків, Венгерів. Нехай все Твоє життя буде щасливим, Радісним і дуже-дуже легким, Довгим, як сонячний промінь, Красивим, як дитинство, завжди золотим. Нехай чекають Тебе милі, добрі і теплі слова. Серце Твоє […]