Одноразове декларування і податкова амністія на рік

Золочівська ДПІ нагадує, що з 21 липня п.р. діють норми Закону України від 15.06.2021 №1539-IX щодо добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати до бюджету одноразового збору.
Громадяни України матимуть право до 1 вересня 2022 року подати одноразову (спеціальну) добровільну декларацію  із зазначенням активів, що їм належать, і з яких не були сплачені податки і збори до 1 січня 2021 року. При цьому у такій декларації не потрібно вказувати інформацію про джерела походження задекларованих активів.
Із задекларованих активів громадянин повинен буде сплатити збір, зокрема, 5 % щодо валютних цінностей на рахунках у банках в Україні, а також інших активів, що знаходяться (зареєстровані) в Україні; 9 % щодо валютних цінностей на рахунках в іноземних фінансових установах, а також з інших активів, що знаходяться за кордоном; 2,5 % щодо номінальної вартості державних облігацій України, придбаних декларантом у період з 1 вересня 2021 року до 31 серпня 2022 року.
Якщо громадянин сплатить усі необхідні збори, держава гарантуватиме йому звільнення від відповідальності за порушення податкового, валютного законодавства.

Подавати одноразову декларацію з нульовими значеннями фізична особа не зобов’язана

Відповідно до  норм Закону України від 15.06.2021 №1539-IX фізична особа не зобов’язана подавати одноразову (спеціальну) добровільну декларацію у разі відсутності активів, які підлягають декларуванню, тобто з нульовими значеннями. Декларація подається фізичною особою у випадку наявності у неї активів, які були придбані за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні, та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування. Об’єктами декларування можуть бути активи фізичної особи, що належать декларанту на праві власності (в тому числі на праві спільної часткової або на праві спільної сумісної власності) і знаходяться (зареєстровані, перебувають в обігу, є на обліку тощо) на території України та/або за її межами станом на дату подання Декларації. В Декларації відображається, зокрема, така інформація (дані): відомості про об’єкти декларування в обсязі, достатньому для ідентифікації кожного з них; відомості про об’єкти декларування із зазначенням інформації, що дає змогу їх ідентифікувати; самостійно визначена декларантом у національній валюті база для нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування (далі – Збір); ставка та сума Збору. Враховуючи викладене, Декларація подається фізичною особою у випадку наявності у такої особи вищезазначених активів.
Актуальну інформацію з питань декларування можна отримати на субсайті ДПС за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/odnorazove-dobrovilne-deklaruvannya.

Буський сектор організації роботи
організаційно-розпорядчого управління
ГУ ДПС у Львівській області

Next Post

Горнятка з ложечкою

28 жовтня святкуємо день бабусі і дідуся. Пропонуємо Комплект горня+чай для Ваших бабусь та дідусів, придбати можна в магазині «Квест»: м. Золочів, вул. Репіна 1, тел. 0967424988 або 0976512202. Поділіться цим у соцмережах: