Через спеку 6-9 серпня очікується високий рівень пожежної небезпеки

ZARAЗа повідомленням Львівського обласного центру з гідрометеорології України по території області впродовж 6 – 9 серпня очікується суттєве підвищення денної температури повітря 29 -34° тепла, місцями спека 35 -37°. Переважно без опадів. На більшій частині території області висока пожежна небезпека (4 клас), 8 – 9 серпня по північній частині території надзвичайна пожежна небезпека (5 клас).

Сектор з питань надзвичайних ситуацій районної державної адміністрації, Золочівський РВ ДСНС України у Львівській області вкотре звертається до мешканців району з проханням не спалювати суху траву та стерню. Не завдавайте шкоди здоров’ю людей і навколишньому середовищу! При спалюванні трави на присадибних ділянках або стерні на фермерських полях, вдовж доріг, виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки, ліси, поля з незібраним зерном і навіть житлові будинки. Якщо спалювати суху траву на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, дим і вогонь здатні спричинити замикання ліній електропередач, що може призвести до руйнівних наслідків для населених пунктів та промислових об’єктів. Пам’ятайте з малого сірника виникають масштабні пожежі, що забирають життя.

4 серпня о 15:45 до рятувальників надійшло повідомлення про те, що в с.Черемхів Жидачівського району на полі виявлено тіло чоловіка 1958 року народження. Як з’ясувалося чоловік вирішив спалити суху стерню на своїй присадибній ділянці.

5 серпня о 22:15 до рятувальників надійшло повідомлення, що в с. Лівчиці Жидачівського району виявлено тіло жінки 1941 року народження, яка орієнтовно між 17:00 та 19:00 попередньо спалювала стерню на площі 1000 кв.м.

Відповідальність за порушення вимог пожежної безпеки в лісах та самовільне випалювання рослинності або її залишків Кодекс України про адміністративні правопорушення

Стаття 77. Порушення вимог пожежної безпеки в лісах

Порушення вимог пожежної безпеки в лісах – тягне за собою накладення штрафу на громадян від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17-54 гривні) і на посадових осіб – від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (54-170 гривень).

Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, –

– тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (54-170 гривень) і на посадових осіб – від семи до дванадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (119-204 гривні).

Стаття 77-1. Самовільне випалювання рослинності або її залишків

Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння –

– тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170-340 гривень) і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1190 гривень).

Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду,-

– тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-680 гривень) і на посадових осіб – від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1190-1700 гривень).

Золочівська РДА

Залишити відповідь

Next Post

Провели в останню дорогу бійця АТО Олега Погончука (відео)

6 серпня 2015 року у селі Зимна Вода, Пустомитівського району Львівської області провели в останню дорогу бійця АТО Олега Погончука. Бойові побратими відкликаються про Олега як про веселого і простого хлопця, що завжди був душою товариства. Боєць сам пішов добровольцем. Самий молодший був, йому було лише двадцять. Олег проходив службу […]