Обприскування полів у селі Вороняки та скарга мешканки

5 липня 2017 року до інформаційного порталу “Золочів.нет” звернулася мешканка села Вороняки із скаргою на те, що у її селі проводять кроплення полів і це на її думку може бути причиною того, що хворіють діти.

Ми почали вивчати цей випадок. Взяли коментар у начальника Управління агропромислового розвитку Золочівської РДА Зіновія Леськіва та у керівника агрофірми “Вороняцькі Лани” Зіновія Масника.

Детальніше, що ми дізналися дивіться у відео:

Аби прояснити ситуацію, щодо захворювань, ми зробили запит у Золочівську центральну районну лікарню, де дізнавалися:
1. Чи вбачають лікарі причинно-наслідковий зв’язок між кропленням полів і тим, що хворіють діти?
2. Чи збільшилася кількість звернень пацієнтів із с. Вороняки до місцевої амбулаторії, стаціонару чи у поліклінічне відділення Золочівськї ЦРЛ в період з 4 до 6 липня 2017 року?

10 липня ми отримали відповідь за підписом виконуючого обов’язки головного лікаря Золочівької центральної районної лікарні Антона Лугового, де повідомляється наступне:
Адміністрація Золочівької ЦРЛ не може під твердити причинно-наслідкового зв’язку між кропленням полів і тим, що хворіють діти.
Щодня до лікаря-педіатра в Амбулаторію загальної практики сімейної медицини с. Вороняки за медичною допомогою звертаються 3-6 дітей. В період з 4 по 6 липня 2017 року до лікаря педіатра звернулись відповідно:
4 липня – 4 дитини
5 липня – 6 дітей
6 липня – 4 дитини
Також, 4 липня в дитячу консультацію звернулись 2 дитини з с. Вороняки до лікаря-педіатра.
5 липня в інфекційне відділення госпіталізовано одного дорослого жителя села Вороняки. В інші стаціонарні відділення, поступлення пацієнтів, що проживають в селі Вороняки не було.
Отож, як повідомили “Золочів.нет” у лікарні, враховуючи вище наведене в період з 4 по 6 липня 2017 року кількість пацієнтів, що проживають в селі Вороняки і звертались за медичною допомогою – знаходилась на звичному середньостатистичному рівні. Кількість звернень не збільшилась.