ОБ’ЄДНАНА ОПОЗИЦІЯ – ЄДИНА ОПОЗИЦІЯ

Маніпулювати словом “опозиція” сьогодні модно, актуально, а головне виграшно. Приміряти на себе  “ковдру”  опозиціонера, дезорієнтувати виборця…чого не зробиш задля бажаного мандата…Ми вже знаємо про так-звану національну опозицію, народну опозицію, демократичну опозицію, хто-зна скільки таких “фарбованих лисів”, “самовисуванців-самозванців” ще  з’явиться до знаменної дати – 28 жовтня. Тоді своє останнє слово скаже виборець.

Історія щоразу повторюється, може тому, що ми не робимо правильних висновків. Нарешті маємо унікальний шанс не ставати на ті  ж  граблі, а рухатися вперед. Історія України не багата прикладами того, як  різні політичні сили, забувши про свої амбіції, об’єдналися заради високої мети. Розколи, чвари, зрадництво – усе це було, але сьогодні на шляху боротьби за демократичний поступ України є лише одна опозиція – ВО “Батьківщина” спільно з ВО “Свобода”.

Чутки  про  розкол в середині Об’єднаної опозиції, що періодично з’являються в інтернеті є нічим іншим, як маніпуляціями і провокаціями. Опозиційні лідери запевняють, що конфлікту в середині Об’єднаної опозиції немає і не може бути.

“Нехай Янукович, його оточення і Партія регіонів не сподіваються на якийсь конфлікт. Наші вороги не дочекаються цього. Їхні мрії не реалізуються в Україні. Вони залишаться їхньою ганьбою. Як би вони не працювали, як би вони не впливали – опозиція єдина”, – наголошує Олександр Турчинов.

За словами єдиного  опозиційного кандидата Ліди КОТЕЛЯК, єдиний спосіб позбутися теперішнього режиму в Україні – проголосувати на парламентських виборах за Об’єднану опозицію “Батьківщина”. Інших варіантів позбутися теперішнього режиму в нас немає. Якщо в нас і цього разу противладні голоси будуть розпорошені, то з  Україною доведеться попрощатися.

За експертною оцінку щодо дій О’бєднаної опозиції ми звернулися до політологів Анатолія Романюка та Юрія Шведи.

Анатолій Романюк, директор Центру політичних досліджень:

– Опозиція пройшла доволі довгий шлях об’єднань. У новітній історії України відомі лише декілька випадків, коли основні опозиційні сили зуміли піти на компроміс і домовитися про спільних кандидатів. Це було характерно для 2002, 2004 року, а потім знову почалася боротьба всередині опозиції…Сьогодні маємо 2012–й  – це черговий раз, коли опозиція намагається домовитися і формує якусь спільну конструкцію з основних опозиційних сил. Відтак, логічно, що опозиційні сили домовилися щодо єдиних кандидатів.

Юрій Шведа, політолог, доцент Львівського національного університету ім. Івана Франка, кандидат політологічних наук:

– Об’єднання політичних сил, які домовилися між собою про спільну діяльність, про координацію на центральному рівні можна щиро вітати. Вони пройшли складний етап узгодження мажоритарних округів, а це був непростий шлях – навіть на Львівщині кожна із тих політичних сил мала достатньо  своїх кандидатів на кожен округ. Попри все, вони знайшли компроміс, що кожна з політичних сил отримала рівне представництво і визначила тих людей, яких вона вважає за можливе і необхідне висувати по цьому округу і нести за них політичну відповідальність.

Усі інші, котрі намагаються говорити, мовляв, “ ви знаєте, ми теж опозиційні, але нас там не визнали”,  це люди, котрі свої особисті інтереси ставлять вище загальнонаціональних, а також інтересів тих політичних сил, до яких нібито вони тяжіють. Вони прекрасно розуміють, що зараз це означає організувати боротьбу між собою на користь кандидата від влада, якого висувають єдиного.

Монополізують опозиційність? Але ж це не сьогоднішній процес і не вчорашнє. Ви згадайте, який був складний і тривалий процес погодження й формування політичної єдності опозиційних сил, де було кілька партій і різні інтереси. Однак, вони прийшли до якось об’єднання, хоча воно зачіпає інтереси конкретних людей.

“Загравання і маніпулювання з виборцем може призвести  лише до того, що в Парламенті з’являться чергові “тушки”, а не опозиційна сила. “Справжні опозиціонери вже зробили свій вибір, усі решта кандидати лише приміряють на себе “ковдру опозиції”. – каже Ліда КОТЕЛЯК.

Юрій БОГОДАР

Залишити відповідь

Next Post

Врегулювання конфлікту про надання послуг автостанцією перевізникам

27 серпня 2012 року в Золочівській РДА відбулася нарада щодо врегулювання конфлікту по заключенні договорів про надання послуг автостанцією перевізникам. У нараді взяли участь голова Золочівської РДА Ярослав Окрепкий,  перший заступнк голови Золочівської райдержадміністрації Михайло Бучковський, заступник голови Золочівської районної ради Андрій Леськів, Золочівський міський голова Ігор Гриньків, власник автостанції […]