Об’єкти, які Львівщина подала на Велику реставрацію (список)

Першого квітня до опівночі тривав прийом заявок на відбір у програмі «Велике будівництво» в напрямі «Велика реставрація». Львівщина на участь у ньому надіслала 31 заявку, що передбачає реставрацію 39 об’єктів історико-культурної спадщини. Ініціаторами подання заявок, відповідно до постанови № 1214 від 9 грудня 2020 року, могли бути органи виконавчої влади, до сфери управління яких віднесено пам’ятки. Про це “Золочів.нет” повідомили у Львівській ОДА.

“Підготовку 19 заявок від нашої області скоординував наш департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА. Ми вдячні всім громадам, користувачам, архітекторам та громадськості, які включилися в цей процес і працювали разом із нами. Це дуже добрий старт для того, щоб на місцях задумалися над тим, що далі робити з пам’ятками, які є на території громад області, відчути відповідальність за них. Також готували заявки Львівська національна галерея, Управління охорони історичного середовища Львова та Белзький історико-культурний заповідник”, – каже директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Олена Василько.

Нагадаємо, Постанова від 9 грудня також передбачає, що претендентами для відбору можуть бути тільки пам’ятки, які перебувають у державній власності. Проте 3 березня 2021 року на сайті Міністерства культури та інформаційної політики з’явилася інформація, що участь у відборі об’єктів, які є в комунальній власності, наразі розглядається.

Список об’єктів, заявки на які подала Львівщина:

Департамент архітектури та розвитку містобудування (орган виконавчої влади)

Свірзький замок (1484 р. с. Свірж, Львівського району)

Древній Звенигород, (пам’ятка археології, Городище літописного міста Звенигорода X-XIII ст., с. Звенигород Львівського району Львівської області

Тартаківський палац, пам’ятка архітектури національного значення в с. Тартаків Червоноградського району

Костел Всіх Святих у Годовиці, (1758 р. (ох. № 470) у с. Годовиця, Львівського району)

Поморянський замок, (пам’ятка архітектури національного значення, XVI-XVII ст. (ох. № 427) у смт Поморяни Золочівського району)

Костел ХVІІ ст. Різдва Богородиці у м. Комарно Львівського району, (пам’ятки архітектури національного значення (ох.№ 421/1)

Дерев’яна церква Св. Михаїла у м. Комарно Львівського району Львівської області, (пам’ятка архітектури національного значення, ох. № 1441)

Дерев’яна дзвіниця Св. Михаїла (ох. № 1438) у с. Ясениця Замкова Самбірського району Львівської області, пам’ятка архітектури національного значення

Дерев’яна церква Собору Пресвятої Богородиці в с.Матків Турківського району Львівської області

Дерев’яна церква Св. Михаїла у с. Ісаї (1663 р., Самбірського району (пам’ятка архітектури національного значення, (ох. № 1441))

Дерев’яна церква Зіслання Святого Духа в с. Потелич Жовківського району Львівської області ((1502 р. (ох. № 530), пам’ятка архітектури національного значення)

Дерев’яна церква Успіння Пресвятої Богородиці, в с. Кліцько, Львівського району (1678 р. (охор. № 1350), пам’ятка архітектури національного значення)

Дерев’яна церква Воздвиження Чесного Хреста в Дрогобичі (1661 р. (ох. № 378)

Дерев’яна церква Богоявлення Господнього в Кугаєві Львівського району (пам’ятка архітектури національного значення, 1693 р. (ох. № 475)

Палац Потоцьких у м. Червонограді Червоноградського району (пам’ятка архітектури національного значення XVIII ст., охо. № 130032-Н)

Дерев’яна церква Св. Юра 1678 р., в м. Дрогобичі, пам’ятка архітектури національного значення, в списку світової спадщини ЮНЕСКО

Дрогобицька Житниця, 1778 р.

Монастир святого Онуфрія в селі Лаврів Самбірського району

Вілла “Вавель” в Трускавці, пам’ятка архітектури місцевого значення

Храм Різдва Пресвятої Богородиці у смт Щирець, Львівського району (XVI ст., пам’ятка архітектури національного значення, (ох. № 479/1))

Навчальний корпус Національного університету «Львівська політехніка» (пам’ятка архітектури та історії місцевого значення – будинок Крайового суду, 1891-1895 рр., Охоронний № 4575-Лв) на вул. Князя Романа, 1-3 у Львові

Реставрація та перепланування приміщень музею з розширенням за рахунок простору горища на пл. Ринок, 6 у м. Львові

Експозиційні зали музею історії релігії на пл.Музейній, 1 у м. Львові

Головний корпус бібліотеки на вул. В. Стефаника, 2 у м. Львові пам’ятка архітектури національного значення, ох. № 1321)

Львівський академічний молодіжний театр імені Леся Курбаса на вул. Л. Курбаса, 3 у м. Львові

Костел Бенедектинок з келіями на вул.Вічевій, 2 у м.Львові, (Ох. № 369, пам’ятка архітектури національного значення)

Театр ляльок, пам’ятка архітектури місцевого значення на пл Данила Галицького. 1 (вул І Гонти. 8), охоронний № 63

Управління охорони історичного середовища ЛМР

Вежа Корнякта на вул. Руській, 7 у м. Львові, (пам’ятка архітектури національного охоронний, №332/2)

Огорожа з брамою та офіцинами для сторожі палацу на вул М Коперника, 15 у Львові (пам’ятка архітектури національного значення, ох. № 1310)

Колишній костел Магдалини на вул. С Бандери. 8 (10), (пам’ятка архітектури національного значення, ох № 345)

Будинок страхового товариства “Дністер” на вул Руській, 20 у м Львові (1-ша міська поліклініка), реставрація сходової клітки пам’ятки архітектури, XX ст (ох № ЛІ250)

Національна галерея мистецтв імені Бориса Возницького (ініціатор МКІП)

Жовківський замок, пам’ятка архітектури національного значення (ох. № 385)

Замок в Олеську, пам’ятка архітектури національного значення (ох. № 404)

Підгорецький замок, пам’ятка архітектури національного значення (ох. № 412/1)

Надбрамний комплекс Золочівського замку, пам’ятка архітектури національного значення (ох. № 381/2)

Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької

Державний історико-культурний заповідник у м.Белзі. (Ініціатор МКІП)

Костел Успіння Пресвятої Богородиці (ох.№492), 17 ст, м. Угнів

Костел Св.Марка, пам’ятка архітектури національного значення, 17-18 ст, (Ох.№ 495), с. Варяж

Ансамбль монастиря сестер Домініканок, пам’ятка архітектури національного значення XVII-XVIII ст. (Ох.№ 490)), м. Белз

Next Post

У Золочівському районі внаслідок наїзду авто загинув пішохід

У Золочівському районі внаслідок наїзду авто «Кіа» загинув пішохід – поліцейські проводять розслідування. Про це “Золочів.нет” повідомили у поліції Львівської області. Поліція Львівщини закликає водіїв – керуючи транспортними засобами, ретельно дотримуйтесь усіх вимог Правил дорожнього руху, не перевищуйте швидкості та стежте за дорогою. До пішоходів, які у темну пору доби […]
ДТП