Об’єднання територіальних громад та яким може бути Золочівський район? (відео)

7 листопада 2019 року, в приміщенні сесійної зали Золочівської районної ради за участі керівництва Львівської обласної державної адміністрації відбулося обговорення моделі адміністративно-територіального устрою в частині Золочівського району. В обговоренні взяли участь перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Василь Лозинський, т. в. о. директора департаменту економічної політики Львівської ОДА Степан Куйбіда, перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Ігор Нижник, керівники органів місцевого самоврядування, депутати районної та обласної рад, громадськість, засоби масової інформації району.

Розпочалося обговорення із виступу першого заступника голови Львівської облдержадміністрації Василя Лозинського, який повідомив про те, що як відомо, в Україні задекларовано новий етап реформи децентралізації. Він передбачає завершення процесу об’єднання громад та формування нових районів. Під час виступу було аргументовано перспективність об’єднання територіальних громад.

Т. в. о. директора департаменту економічної політики Львівської ОДА Степан Куйбіда презентував проектну модель адміністративно-територіального устрою області базового та районного рівня Золочівщини.

«Наразі уряд нічого остаточно не затверджував. Той проєкт, що розроблений на основі наших пропозицій, зараз обговорюється в районах. Ідеться про шість районів і 67 ОТГ. На сьогодні ще діє перспективний план, затверджений раніше, в якому запропоновано 85 ОТГ», – сказав під час зустрічі Степан Куйбіда.

«Після циклу обговорень, враховуючи думки кожної громади, ми хочемо сформувати і в подальшому відстоювати те бачення, що мають мешканці Львівської області», – зазначив перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Василь Лозинський.

Опісля презентації голови місцевих рад, громадські активісти, депутати мали можливість виступити та донести власне бачення громад щодо процесу та конфігурацій об’єднання.

Нагадаємо, що має місце поділ території Львівщини на шість районів: Львівського, Дрогобицького, Самбірського, Червоноградського, Золочівського і Стрийського.