Новий ринок електроенергії в Україні: характеристики та поняття

Новий ринок електроенергії з’явився в Україні влітку 2019 року, коли було виконано одну із ключових вимог Європейського союзу для інтеграції. Основне завдання нового набору правил та умов – це створення рівних прав для всіх споживачів, вільна конкуренція, а також забезпечення прозорих умов для кожного учасника ринку без особливих обмежень від відповідних органів та комісій.

Регулюючі органи набувають повної автономії і починають працювати в рамках нового законодавства. Після цього купівля електроенергії на оптовому ринку України суттєво спростилася для всіх операторів. З’явилася також конкуренція, що дозволило змінити ціноутворення і цим підвищити лояльність покупців для вибору постачальника.

Принципи ціноутворення

Формування ціни здійснюється на наступних компонентах:

 • прогноз погодинного споживання електроенергії;
 • оцінка попиту та пропозиції з підготовкою ціни «на добу вперед»;
 • розбіжності між прогнозованим та фактичним графіком споживання;
 • аналіз балансуючого ринку для компенсації між фактичним та прогнозованим споживанням;
 • вартість передачі електроенергії мережами;
 • ціна на подачу електроенергії від постачальників;
 • умови розрахунку між постачальниками та кінцевими споживачами.

Ефективність цього інструмента вже давно доведена. Кожен із операторів може здійснити продаж електроенергії на прозорих ринкових умовах, а споживач цю енергію придбати. Постачальники в будь-якому випадку несуть відповідальність перед споживачами за дотримання обсягів електроенергії, що продається. Це контролюють біржі та відповідні ринки.

Різновиди ринків електроенергії

Усього виділяють два ринки – оптовий та роздрібний. Оптовою є платформа, де виробники можуть продавати, а торгові посередники купувати електроенергію. Суб’єктами ринку є:

 • оператори системи передачі;
 • оператори системи розподілу;
 • продавці;
 • постачальники;
 • виробники;
 • посередники.

Продавці можуть лише купувати електроенергію, але подавати її кінцевому споживачеві не можуть. Постачальники можуть працювати як на оптовому, так і роздрібному ринку, щоб продавати електроенергію підприємствам.

Кожен із учасників роздрібного ринку має право обрати того постачальника, якого хоче. У свою чергу постачальники не думають як продати електроенергію, адже вони мають ринок із вільним доступом та прозорими умовами. Це підвищує конкуренцію і тим самим покращує якість послуг. Новий ринок такий, що він більше надає привілеїв покупцям. 

Next Post

Персоналізація електронних листів: як збільшити відкриття та кліки

Персоналізація email-листів відіграє ключову роль у залученні та утриманні клієнтів. Завдяки персоналізованому підходу до emailmarketing компанії можуть значно покращити показники відкриття та клікабельності своїх листів, що веде до зростання продажів і покращення репутації бренду. Основи персоналізації email-листів Персоналізація в контексті email-маркетингу означає створення листів, які виглядають написаними спеціально для кожного отримувача. Це не лише про включення імені у зверненні, а й про надання контенту, який відповідає індивідуальним інтересам і потребам кожного підписника. Такий підхід може призвести до значного збільшення ефективності email-маркетингових кампаній. Збір та аналіз даних для персоналізації Перш […]