Новини за тиждень | 12.05.2019

У програмі “НОВИНИ ЗА ТИЖДЕНЬ” від 12 травня 2019 року Ви дізнаєтеся про таке:
– У Золочеві пройшли заходи з відзначення Дня пам’яті та примирення.
– Психолог і слінгоконсультант Анастасія Хромей провела у Золочеві лекцію та майстер-клас із слінгоносіння.
– Триває будівництво дитячого будинку сімейного типу.
– У Золочівському районі лісники та пожежники провели навчання з гасіння лісових пожеж.
– Життя з муковісцидозом: фільм та реальність.
– У Золочеві дала концерт Наталка Карпа.
– Збір коштів на лікування Анастасії Красовської.
– Поморянський замок: надія на порятунок, і нещадний вплив часу.
– Мамине свято. Як у Золочеві вітають маму.

8 травня 2019 року у місті Золочеві пройшли заходи з відзначення Дня пам’яті та примирення. Біля меморіалу «Вічний вогонь» відбулася панахида за померлими у Другій світовій війні та за воїнів, що загинули захищаючи нашу Україну.
Згодом учасники заходу під музичним супроводом духового військового оркестру пройшли до пам’ятника Братської могили жертв політичних репресій 1939-1941 рр. Священнослужителі провели поминальну панахиду за загиблими. Оркестр Національної гвардії виконав Гімн ОУН / Зродились ми великої години / Марш війська України.
Нагадаємо, що утверджуючи традицію відзначення 8 та 9 травня в європейському дусі “не святкуємо, а вшановуємо”, згадують Другу Світову з акцентом на ролі людей, які боролися проти нацизму.

Психолог і слінгоконсультант Анастасія Хромей провела у Золочеві лекцію та майстер-клас із слінгоносіння та розповіла, що це корисно з фізіологічної та психологічної точки зору.

У місті Золочеві триває будівництво дитячого будинку сімейного типу на вул. Львівській, 48 в. Про це “Золочів.нет” повідомили у прес-службі Львівської обласної державної адміністрації.
“Кошти, які скерували на будівництво цього об’єкту, передбачили з субвенції з державного бюджету між місцевими бюджетами області у розмірі понад 1,9 млн гривень.
Дитячий будинок сімейного типу – окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.
Загальна кількість дітей у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних.” – йдеться у повідомленні Львівської обласної державної адміністрації.

7 травня на базі Зозулівського лісництва Державного підприємства «Золочівський лісгосп» відбувся семінар – навчання з гасіння лісових пожеж.
Практична фаза навчання-семінару включала в себе імітацію виникнення лісової пожежі та її ліквідації.
Навчання відбувалось у лісі Зозулівського лісництва Золочівського району Львівської області.
Учасники семінару-навчання мали можливість спостерігати за своєчасним виявленням та гасінням лісової пожежі. Були задіяні сили та засоби добровільної пожежної дружини Зозулівського лісництва Державного підприємства «Золочівський лісгосп», пожежно-рятувальний підрозділ Державної пожежно-рятувальної частини-13 Головного управління державної служби з надзвичайних ситуацій у Львівській області, працівники лісопожежної станції Державного підприємства «Золочівський лісгосп».
Внаслідок злагоджених дій працівників державної лісової охорони та державної служби надзвичайних ситуацій, навчальна лісова пожежа була ліквідована, мета семінару-навчання досягнута.

У Золочівському кінотеатрі відбулася прем’єра фільму “За 5 кроків до кохання” про хлопця та дівчину, хворих на кістозний фіброз або, як його ще називають, муковісцидоз.

5 травня 2019 року відбувся сольний концерт Наталки Карпи #Сонцезалежна у супроводі арт-балету “Gledis” та гурту “Glamour”.

Як кореспонденти “Золочів.нет” повідомляли раніше, Вашої допомоги потребує Анастасія Красовська у якої лікарі встановили діагноз прогресуючий сколіоз IV ступеня.Через деформацію хребта дитині щоразу важче ходити. Потрібна дороговартісна хірургічна операція, на яку необхідні кошти в сумі 250000-300000 грн.
5 травня 2019 року під час концерту Наталки Карпи #Сонцезалежна у супроводі арт-балету “Gledis” та гурту “Glamour” збирали кошти на лікування Анастасії Красовської.

Днями кореспонденти “Золочів.нет” побували біля Поморянського замку. Кадри, які ми відзняли – сумні. Час нещадний. Під його вплив підпадає все, як люди, так і історичні будівлі. Але надія є. Яка ситуація із порятунком Поморянського замку ми дізнавалися у засновниці БФ “СПАДЩИНА.UA” Ганни Гаврилів.
“Є виконана і погоджена проектна документація на ліквідацію аварійного стану замку, а також підрядник, обраний на тендерній основі. Кошторисна вартість реалізації проекту становить близько 16 млн. грн. Взимку частково аварійний дах східного крила розібрали та перекрили тимчасовим покриттям. Наразі роботи призупинені, бо коштів нема. Хоча минулого року об’єкт було рекомендовано до включення в Програму «Охорона і збереження культурної спадщини Львівської обл. на 2019 – 2020 рр.», але в ніяких державних чи обласних бюджетах кошти на нього не передбачені. Тому ми зараз будемо шукати альтернативні джерела фінансування.В 2019 році БФ «Спадщина.УА» планує наступні ініціативи:1) Акція «Зелений паркан» – збір коштів на влаштування дерев’яного паркана довкола аварійної споруди замку та елементів інфраструктури 2) Запуск туристичного маршруту вихідного дня «Курс на Поморяни», де для гостей міста буде влаштована програма з екскурсіями, частуванням локальною кухнею та розвагами.Також в цьому році буде виконано проект реконструкції призамкового парку та влаштування у парку доріжково-стежкової мережі (фонд став одним із переможців конкурсу мікропроектів Львівської обласної ради). І безперечно головна задача – пошук меценатів для Поморянського замку.”  – розповіла редактору “Золочів.нет” Ганна Гаврилів. До слова, на відео ви помітите, що на Поморянському замку живе лелека. Це мабуть добрий знак, чи не так?

У другу неділю травня в Україні відзначають День матері. Охочі передали свої вітання для мами через “Золочів.нет”.

Детальніше найсвіжіші та найактуальніші новини ви зможете переглянути на сайті «Золочів.нет». Чекаємо розвитку подій. Якщо у вас є цікава інформація контактуйте з нами. Залишайте свої коментарі. До зустрічі через тиждень.

Залишити відповідь

Next Post

Вітання для Ольги Гурської

Кохану дружину Олю Гурську з Днем народженям вітає чоловік Павло і синочок Богдан. На довгий вік, на многії літа, На шану від людей, тепло родинне, Стелися, доле, крізь усе життя, Лише добром для доброї людини. Нехай старання Ваші і труди Помножать успіх у родині, Живіть в добрі і радості завжди, […]