Нові можливості веб-порталу Пенсійного фонду України!

У червні розпочався перехідний період запровадження електронних листків непрацездатності, який триватиме до кінця серпня 2021 року. Протягом цього часу громадяни мають можливість отримати як електронний, так і паперовий листок непрацездатності.
Згідно з чинними законодавством Електронний реєстр листків непрацездатності формує та веде Пенсійний фонд України.
Електронний лікарняний формується в Електронному реєстрі листків непрацездатності на підставі медичного висновку про тимчасову непрацездатність.
В зв’язку з цим, Пенсійний фонд України нагадує, що на веб-порталі ПФУ http://portal.pfu.gov.ua з’являються додаткові можливості для роботодавця. Зокрема, він матиме доступ до інформації щодо електронних листків непрацездатності по найманих працівниках, які працюють за основним місцем роботи, а саме номер лікарняного, дата його відкриття, дата закриття. Роботодавець автоматично отримує необхідну інформацію для нарахування коштів, зокрема щодо тривалості страхового стажу працівників, заяву – розрахунок та здійснює виплату.
Запровадження е-лікарняних надає наступні переваги:
спрощує оформлення тимчасової непрацездатності;
скорочує час від оформлення до нарахування допомоги;
унеможливлює зловживання під час обігу листків непрацездатності;
мінімізує застосування штрафних санкцій через імовірні помилки в оформленні листків непрацездатності.
Запровадження е-лікарняних передбачає спрощення оформлення тимчасової непрацездатності, скорочення часу від оформлення до нарахування допомоги, мінімізує випадки виникнення помилок при оформленні листків непрацездатності.
Новий порядок видачі електронних листків непрацездатності регулюється:
постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 328 «Деякі питання організації ведення Електронного реєстру листків непрацездатності та надання інформації з нього»;
постановою Верховної Ради України від 03.02.2021 № 1192-IX «Про заходи щодо запровадження Електронного реєстру листків непрацездатності»;
наказом Міністерства охорони здоров’я України від 01.06.2021 № 1066, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 02.06.2021 за № 728/36350 «Деякі питання формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність та проведення їхньої перевірки».

За додатковою інформацією звертайтесь за адресою:
м. Золочів вул. Героїв Небесної Сотні,7 або за телефоном 4-24-43.

Відділ обслуговування громадян №15
(сервісний центр) Головного
управління Пенсійного фонду
України у Львівській області

Next Post

У Золочівській ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 пролунав останній дзвоник (відео)

«І кожен фініш – це по-суті старт» Ліна Костенко
Останній дзвоник