Нова книга «Слугині Світла» від Ольги Кіс

Нещодавно побачила світ нова книжка члена Львівської обласної організації Національної спілки письменників України, як і не пересічної особистості, відомої далеко за межами Золочівщини поетеси Ольги Кіс.

У рамках Міжнародного Форуму видавців, у неділю 16 вересня, відбудеться уже 5 презентація книжки «Слугині Світла». «Ця книжка мені особливо дорога, – зазначає поетеса, – вона десь трішки допомогла зупинити історію. Відходять прекрасні люди, які за підпілля не витримали дуже важке життя і посвятитися Богові. Це святі душі в темряві, котрі повелися дуже достойно, витримавши усе. І всі ми тішимось, що зупинили цю мить, коли ці люди особисто могли розказати про своє життя із спогадами чи жартами».
Інтерв’ювали 10 сестер служебниць, а сьогодні їх залишилось лише 4. Це жива історія без історичної канви, речей, які показує історія. Книжка «Слугині Світла» – живе спілкування з людьми і надзвичайно гарний проект сестер служебниць, автором якого стала Ольга Кіс та долучилась до доброї справи. Процес збирання і написання матеріалів тривав більше 2 років, завжди заважали різні обставини. Однак сьогодні золочівська поетеса Ольга Кіс розуміє, що все стається у свій час. Цей час прийшов сьогодні у рік, коли сестри служебниці святкують 120-ліття з часу згромадження і свого заснування.
«Чи будуть сестри продовжувати цей проект не знаю. Розумію, що дедалі більше доведеться працювати з архівами матеріалом, це вже не буде живе спілкування, а я звикла до діалогу. Хоча, якщо буде потрібно, то я обов’язково продовжу цю тематику. Але б на кінець хотіла написати свою авторську прозову книжку і маю велике бажання це зробити», – ділиться планами на майбутнє Ольга Кіс.
Цьогорічний Форум видавців для Ольги Кіс має дві домінанти: перша з них – це презентація своєї книжки «Слугині Світла», яка відбудеться у неділю, а друга – презентація книжки золочів’янки Терези Проць,  яка дуже духовна та високохудожня. Також Ольга Кіс від Форуму очікує гарних вражень та книжок від своїх колег-письменників.

Мар’яна Сич

Читайте також:

Львів знов перетворюється на книжкову столицю України

У Львові розпочався сьомий літературний фестиваль

Залишити відповідь

Next Post

«ТойХтоПройшовКрізьВогонь» представлятиме Україну на «Оскарі»

Фільм українського режисера Михайла Іллєнка «ТойХтоПройшовКрізьВогонь» (виробництво продюсерського центру «Інсайт-медіа» за підтримки Державного агентства України з питань кіно) висунули від України на премію Американської кіноакадемії «Оскар» у номінації «Фільм іноземною мовою». Номінувати саме стрічку Михайла Іллєнка, а не Єви Нейман «Будинок із башточкою», яка також на це претендувала, члени Українського […]