НКРЕКП проведе перевірку 20 облгазів в 15 областях щодо встановлення фактів порушень

НКРЕКП проведе перевірку 20 облгазів в 15 областях щодо встановлення фактів порушень Ліцензійних умов господарювання. Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив нардеп Тарас Батенко.

“Зокрема, будуть перевірені облгази у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Львівській, Миколаївській, Рівненській, Сумській, Харківській, Хмельницькій, Чернігівській та Чернівецькій областях. Паралельно з цим процесом, Антимонопольний комітет розпочав перевірку операторів газорозподільних мереж через донарахування в платіжках за газ з приведенням спожитих обсягів до стандартних умов. Дії облгазів планують перевірити на відповідність законодавству про захист економічної конкуренції.

Саму корупційну схему описав народний депутат України Тарас Батенко (Taras Batenko) http://bit.ly/2C7h7Ka та скерував відповідні депутатські звернення на Кабмін та НКРЕКП. У відповідь на ці звернення, НКРЕКП підтвердила, що у депутатському зверненні містяться факти, які свідчать про порушення зі сторони суб’єкта господарювання (адже у платіжних документах здійснено донарахування побутовим споживача обсягів, які враховують різницю у приведенні до стандартних умов) та розпочало перші перевірки у ПАТ «Львівгаз» та ТзОВ «Львівгаз збут».

Як заявила голова НКРЕКП Оксана Кривенко, у разі виявлених порушень будуть прийняті відповідні санкції. Результати перевірки будуть публічно оприлюднені і обговорені.

Якщо ці факти будуть офіційно підтвердженні державним регуляторам у ході позапланової перевірки, Тарас Батенко повідомив, що додатково звертатиметься щодо перевірки усіх інших суб’єктів господарювання у газовій сфері, а також до правоохоронних органів, адже на кожній такій квитанції щомісяця незаконно донараховано від 2 до 18 м3 природного газу. В розрізі усієї країни це крадіжка сотень мільйонів гривень у всіх громадян, які використовують газ!” – йдеться у повідомленні на сторінці Тараса Батенка.

Залишити відповідь