«Незаконно захоплені заповідники повернуть людям», – Лідія КОТЕЛЯК

koteljakЛідія КОТЕЛЯК закликала народних обранців повернути у власність народу мисливські угіддя, які понад 13 років фактично були відчужені з державної власності.
Так, звертаючись до парламентарів, із проханням відновити соціальну справедливість Лідія КОТЕЛЯК, зазначила, що у 2000-2001 роках у підпорядкування Державному управлінню справами Президента України незаконно були передані колишні мисливські господарства, колишніх членів політбюро ЦК КПСС Залісся та Білозерське, що в Київській області, Синьогора, що на Івано-Франківщині. Ці державні мисливські резиденції були реорганізовані в Національні природні парки.
Також депутат наголосила, що Державне управління справами Президента України саботували виконання даних указів. «Більше того, за час свого правління Янукович незаконно привласнив інші території – Межигір’я та Дніпровсько-Тетерівське мисливське господарство у Київській області, де створив свої особисті резиденції. Усі ці мисливські резиденції Януковича перебували поза контролем правоохоронних органів, не мали доступу і журналісти і громадські організації. Завдяки Майдану правда відкрилася і про відмивання державних бюджетних коштів на різноманітні будівлі та ремонти в даних резиденціях, ведення варварських і безконтрольних полювань. Стало відомо, що ще наприкінці 2000-х років в резиденцію Синьогора були незаконно завезені зубри, яких занесено до Червоної книги України», – констатує народний депутат.
Варто зазначити, що вчені-екологи, громадські природоохоронні організації України неодноразово піднімали питання про повернення даних мисливських резиденцій народу України у статусі національних природних парків. Однак тодішня влада на чолі з Януковичем до останнього робила все аби втримати награбоване.
«Зважаючи на це, прошу вас вжити відповідні заходи щодо повного виконання указу Президента України від 2009 року про створення на місці державних мисливських резиденцій Залісся, Білоозерське і Синьогора національних парків із однойменними назвами, передавши їх в правління Мінприроди України», – звернулася обраниця до депутатів Верховної Ради.
Крім того, Лідія КОТЕЛЯК звернулася до засобів масової інформації із повідомленням про те, що 3 квітня разом з екологами і громадськими активістами її підкомітет запланував побувати на території Національного природного парку Залісся.
«Шановні журналісти, запрошую вас долучитися до цієї поїздки, аби на власні очі побачити стан цього природного заповідного фонду і розповісти нашим громадянам про справжнє багатство, яке належить тільки їм!», – закликала у своєму зверненні народна обраниця.
Прес-служба Лідії Котеляк


Залишити відповідь

Next Post

В ЦВК офіційно завершено прийом документів. Зареєстровано 23 кандидатів в президенти

Центральна виборча комісія підтвердила реєстрацію сімох кандидатів. Про це повідомляє Еспресо.TV із посиланням на офіційний портал ЦВК. На сьогодні 23 особи офіційно заявили та подали документи до ЦВК, які братимуть участь у позачергових президентських виборах 25 травня: Ренат Кузьмін, екс – заступник секретаря РНБО України; Юрій Бойко, екс-віце-прем’єр України, Партія […]