Незаконна «економія» електроенергії загрожує реальним тюремним ув’язненням

Директор невеликої приватної фірми Петро К. та головний енергетик його підприємства Василь Ч. не сподівались, що їх бажання безоплатно користуватись світлом, або простіше кажучи — красти, може призвести до реального тюремного терміну.
Так, сьогодні керівнику фірми і його підлеглому загрожує позбавлення волі на строк до 3 років. Крім того, фірма має заплатити енергопостачальнику штраф у розмірі понад 300 тис. грн.
«Фірмачі» вирішили з допомогою генератора високочастотного електромагнітного випромінювання зупинити роботу лічильника електроенергії. Але не врахували той факт, що сьогодні, аби виявити всі види крадіжки електричної енергії енергетики користуються сучасними обладнанням. І залучають до цієї роботи радіочастотників та правоохоронців.
Тож за згаданим фактом крадіжки електроенергії вже порушили кримінальне провадження за статтею 188-1 Кримінального кодексу України.
З подібними високочастотними генераторами, який використовували споживачі-крадії, енергетики зустрічаються не вперше. Цей пристрій зупиняє роботу лічильника за допомогою сильного електромагнітного випромінювання високої частоти.
Вкрай негативним є не тільки сам факт крадіжки світла, але й те, що робота генератора дуже негативно впливає на здоров’я людей. Починаючи від захворювання крові, серцево-судинної системи та закінчуючи онкологічними хворобами та статевої системи, які у подальшому впливають на репродуктивність.
Такі прилади використовують доволі часто саме там, де є значна кількість людей, в тому числі і дітей. Це продуктові магазини, кафе, ресторани і навіть дитячі супермакети. В більшості випадків, персонал про шкідливість цього приладу не знає, а що казати про відвідувачів, які взагалі ніякого уявлення не мають, що перебувають у небезпечному приміщенні.
Цей пристрій, до того ж, перешкоджає нормальній роботі засобів зв’язку, навігації, побутових електроприладів, комп’ютерів, Інтернет передавачів, сигналізації тощо. Тобто, якщо у Вас є проблеми з роботою техніки, можливо, якийсь підприємець поблизу Вашого будинку використовує такий генератор.
Використання такого приладу є незаконним та підпадає під декілька статей Кримінального кодексу України (незаконне використання радіочастот, крадіжка електричної енергії, шахрайство). За це правопорушення законодавством України передбачено позбавлення волі на строк до 3 років.
Правоохоронними органами вже є порушено кілька cотень кримінальних проваджень в Україні стосовно конкретних осіб, які крали електричну енергію за допомогою таких приладів.
Великий штраф, зіпсута репутація та притягнення до кримінальної відповідальності – ціна, яку заплатить крадій. І навряд чи він знову захоче випробувати свою фортуну таким сумнівним та ризикованим способом «заробітку» на електричній енергії.
Працівники електропостачальних компаній наголошують, що спільно з правоохоронними органами та радіочастотниками продовжать активну боротьбу з всіма крадіями електричної енергії та притягнення їх до кримінальної відповідальності.

Залишити відповідь

Next Post

Яка ціна мовчанки і в чию кишеню йдуть гроші за львівське сміття у Золочівському районі?

“Золочів.нет” було зроблено запит у Золочівську поліцію щодо розслідування фактів виявлення львівського сміття у Золочівькому районі. Ми отримали відповідь у якій йдеться, що станом на 18 травня 2017 року осіб причетних до несанкціонованого вивезення сміття в населені пункти Золочівського району не встановлено. До слова, 29 жовтня 2016 року у селі […]