Небезпечний бур’ян — Борщівник Сосновського (відео)

borshchivnukПроведено перевірку виконання заходів щодо боротьби з борщівником Сосновського на території Бортківської та Великовільшаницької сільських рад.
Встановлено, що на території Великовільшаницької сільської ради борщівник Сосновського росте на площі 0,45 га на території господарського двору.

Станом на сьогоднішній день не проведено у повному обсязі боротьбу із борщівником Сосновського. Дано доручення голові місцевої ради спільно з керівником ПП «Агрофірма Дзвони» вжити невідкладних заходів щодо завершення скошення і недопущення поширенню на іншій території.

Під час огляду розповсюдження борщівника Сосновського на території Бортківської сільської ради виявлено, що росте він на площі 32,2 га, а саме: вздовж русел річок 2,8 га, вздовж доріг 0,8 га, по сільськогосподарських угіддях (поля, луки, сінокіс) 0,95 га, ЗДЛП «Галсільліс» на території лісфонду 1,5 га, інші території (господарський двір 26,15 га). Комісія, з виконання заходів щодо боротьби із борщівником Сосновського, вирішила доручити сільському голові, керівнику ТзОВ «Нива», ЗДЛП «Галсільліс» забезпечити скошення борщівника Сосновського чим призупинити його поширення.
Розпочато роботи, а саме проводиться скошення борщівника Сосновського, по території даних місцевих рад. Про це 9 червня 2015 року повідомив заступник голови Золочівської РДА Андрій Кукуруза.

Довідка: 

Дедалі частіше вздовж доріг, потічків і річок, на занедбаних пасовищах, стихійних смітниках та приватних городах зустрічається великих розмірів (3-5м висоти) рослина із розлогим зонтичним суцвіттям та грубим, до 10 см, стеблом.
Попри свій екзотичний та безневинний вигляд вже не один житель району пізнав облудливу красу борщівника Сосоновського. Це — багаторічна рослина родини зонтичних, з 2-5-річним циклом розвитку. З центральної її бруньки на 3-5, рідше — на 2-3 році життя утворюється квітковий пагін. Після плодоношення рослина повністю відмирає. Розмножується головним чином насінням. Квітка — складний зонтик, білий або зелено-жовтий.
Батьківщиною рослини є Кавказ. Завезли його в Україну після Другої світової війни як одну із силосних культур, що давала таку кількість зеленої маси з гектара, як ні одна з традиційних. Також борщівник Сосновського є прекрасним медоносом. Але виявилося, що він має токсичний сік, який викликає важкі опіки. Тваринам можна було його згодовувати лише як силос — після цього отрута розкладалася. Та все одно молоко від нього ставало гіркуватим. Тож від його розведення довелося відмовитися. Але було вже пізно. Борщівник Сосновського чудово почувався і без особливого догляду. Рослина легко дичавіла, розсівалась насінням. І нині її отруйні зарості стали звичним явищем не тільки в Україні, але й на території нашого району. Стебла, листя і квіти борщівника містять фуранокумарини. Ці речовини різко підвищують чутливість людського організму до ультрафіолетового випромінювання. Тобто досить торкнутися до рослини чи забризкати шкіру її соком, а потім уражене місце виставити на сонце — і опік вам гарантований. Реакція в результаті опіку починається не відразу, а через кілька годин. Спочатку шкіра червоніє, потім виникають біль, набряк. З’являються пухирі, наповнені світлою рідиною. Вони можуть збільшуватися кілька днів, захоплюючи все нові ділянки шкіри. Опіки, отримані від цієї рослини, доволі глибокі, заживають повільно, залишаючи темні пігментні плями. Найсильніші опіки борщівник спричиняє при контакті з вологою шкірою в сонячні дні.
При ураженні великої ділянки тіла людину морозить, нудить, піднімається температура. Борщівник Сосновського викликає і алергічні реакції. У хворих на астму він може спровокувати напад задухи. Якщо на шкіру потрапив сік борщівника, слід серветкою чи хустинкою акуратно його увібрати й закрити уражене місце від світла щільною тканиною. Ушкоджене місце треба ретельно промити спиртом або водою з милом, не можна допускати контакту із сонячним світлом.
Зважаючи на те, що ця рослина таїть небезпеку для здоров’я людини, особливо дітей, які не можуть з усією відповідальністю оцінити ситуацію чи зорієнтуватися в ній, важливо систематично проводити заходи, які перешкоджали б поширенню борщівника, вести боротьбу з ним. У населених пунктах навесні на початку відростання рослин треба зрізувати основні корені на глибині 8-12 сантиметрів та багаторазово скошувати листя, що відростає, до початку цвітіння. Квітку (борщівник цвіте з червня і майже до вересня) обов’язково треба спалити, бо насіння дозріває навіть тоді, коли трава скошена. Найефективніший засіб боротьби — хімічний, його слід застосовувати навесні.
При появі першої розетки рослину належить обробити гербіцидами суцільної дії, а саме — раундапом у суміші з дикамбою та його аналогами. Боротьба у вегетаційний період полягає в скошуванні, після чого треба обробити гербіцидом листя, що лишилось, додатково залити рослини розчином препарату (в порожнину трубки стебла). Норма витрати рідини — 120 мл на 10 літрів води. Якщо треба знищити борщівник серед городу, подбайте, аби не пошкодити культурні рослини. Зважаючи на те, що борщівник Сосновського спричиняє опіки при контакті з людиною, всі роботи з його знищення слід проводити в захисному одязі.


Залишити відповідь

Next Post

У Золочеві тепер є вулиця Героїв Небесної Cотні

9 червня 2015 року відбулася сесія Золочівської міської ради на якій було прийнято рішення про перейменування вулиці П.Чайковського на вулицю Героїв Небесної Cотні. За дане рішення проголосували  23 депутати. Слід відмітити, що вулиця П.Чайковського, проходить повз Золочівську ЗОШ № 1 і впирається в липову алею, висаджену перед райдержадміністрацією на честь […]