Небезпечна рослина борщівник Сосновського у Золочеві (відео)

borshchivnukПісля попередньої нашої публікації про небезпеку борщівника Сосновського, боротьбу з ним і наявність його у селах району, до інформаційного порталу “Золочів.нет” почали звертатися небайдужі люди, аби ми підняли це питання у Золочеві.

Як виявилося у нашому місті цього бур’яну розвелося чимало. Люди просять компетентні органи взятися за знищення небезпечної рослини.

Слід відмітити, що достатньо, щоб сік рослини потрапив на невелику ділянку шкіри, аби отримати від борщівника опік. Після потрапляння соку на шкіру з’являється опік другого ступеня (заповнені рідиною пухирі). Опік з’являється не відразу, він може з’явитися через годину і до декількох діб. Небезпека рослини полягає в тому, що перші симптоми після дотику протягом довгого часу не дають про себе знати. Борщівнику властивий сильний запах, відчутний в декількох метрах від рослини, завдяки чому він є дихальним і контактним алергеном. Стебла і листя борщівника містять речовину фурокумарін, небезпечний тим, що сильно знижує захист шкіри від ультрафіолету. Внаслідок чого яскраві промені сонця можуть викликати сильні опіки.

Спочатку на шкірі з’являється почервоніння, потім відчувається біль, виникає набряк і бульбашки зі світлою рідиною всередині. Величина міхура може збільшуватися протягом декількох днів, утворюючи великі відшарування шкіри. При отриманні великих опіків самопочуття буде сильно погіршуватися. Тому, якщо врахувати дію борщівника, особливо небезпечним є контактування з ним в ясну погоду. Іноді, щоб отримати опік, досить просто пройти по зарослій борщівник місцевості, відкритій для променів сонця.


Залишити відповідь

Next Post

У церкві Всіх Святих землі української відзначили храмове свято (відео)

У неділю 14 червня у церкві Всіх Святих землі української в місті Золочеві по вулиці Ак. Павлова, 23 відзначили храмове свято. У церкві відслужили Всеношну, Святу літургію та освятили воду.     Поділіться цим у соцмережах: