Не вбивай рідну мову!

23 лютого в Тростянецькій ЗОШ І-ІІ ст. відбувся гарний захід – відзначення Всесвітнього дня рідної мови, який усі країни святкують 21 лютого. Саме тоді 1952 року в Бангладеш урядові війська жорстоко придушили мирну демонстрацію проти заборони урядом використовувати в цій країні рідну – бенгальську – мову, проти засилля колоніальної мови. У жовтні 1999 року 30-та сесія ЮНЕСКО запровадила День рідної мови.
Здається, що може статися з нашою мовою? Але, як писав у поезії Іван Малкович, «можуть настати і такі часи, коли нашої мови не буде пам’ятати навіть найменший соловейко. Тому не можна покладатися тільки на солов’їв, дитино». Саме так: чимало залежить від кожного з нас.


На загальношкільній лінійці директор школи Савчук А.Ю. багато розповідав про те, чому мов стає все менше й менше. Почав із притчі про Вавилонську вежу – тоді, як вважають, виникло близько 150 000 мов! А на кінець ХХ століття залишилося вже 5 000. А в ХХІ столітті, як передбачають учені, 40 % мов відімре, і щодня зникає одна мова… Хіба не причина задуматися? Адже доки існує мова, доти існує нація. За словами Ліни Костенко, «нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову». Може, варто докласти зусиль, аби наша українська мова, яку вважають однією з наймелодійніших у світі, не лише вижила, але й процвітала?!
Свою лепту в цю благородну справу доклали й учні Тростянецької ЗОШ І-ІІ ст. Вони підготували й продекламували чудові поезії про українську мову. Гарно підготувалися і учні молодших класів (Казьмір Ю., Адамик Г., Приймак Л.,Тухай Т.), і учні 5-9 класів (Лиса Н., Кобзар О., Майстерська Н., Чирко М., Коваль А., Попелишин М., Адамик Л.). Особливо хочеться відзначити шестикласника Грицаровського Дмитра. А ще юні актори лялькового театру під керівництвом Сидорович Л.В. зіграли міні-виставу, у якій переконали присутніх, що шанувати батьків і рідну мову – святий обов’язок кожного християнина й патріота.

Учитель української мови та літератури Тростянецької ЗОШ І-ІІ ст. Сидорович Л.В.

Залишити відповідь

Next Post

Виявлено 6 предметів схожих на артилерійські снаряди

23 лютого о 16:50 до рятувальників надійшло повідомлення, що поблизу с. Монастирок, що на Золочівщині,  під час заготівлі дров у лісі, було виявлено 6 предметів ззовні схожих на артилерійські снаряди часів Другої світової війни. По факту виявлення боєприпасів повідомлено правоохоронні органи та подано заявку до 2-го спеціального центру швидкого реагування […]