Не такий страшний вступ, як його малюють

vstupЦьогорічна вступна компанія значно спокійніша за попередні роки
Є черга? Нема черги!

Липень – «спекотна» пора для вищих навчальних закладів. Саме протягом цього місяця абітурієнти подають документи у ВНЗ. Утім, цьогорічна вступна кампанія дещо відрізняється: офіційний сайт Українського центру оцінювання якості освіти, де вступники могли дізнатися свої результати, «охолодив» ситуацію. Інтернет-сторінка перевантажена через велику відвідуваність. Дізнатися свої бали ЗНО та сформувати інформаційну картку результатів, яку вимагають при вступі, можна хіба що з 1-ої ночі до 7-ї ранку. Навчена чужим досвідом, свою персональну сторінку відкривала о шостій ранку, щоб дізнатися бали з історії України. Мені пощастило, про свої бали дізналася одразу. А от з інформаційною карткою, де всі ці бали вказані і яку кожен абітурієнт подає разом з документами, виявилося складніше. Її також треба завантажувати з сайту. Він знову перестав відкриватися….

Усі коли-небудь та чули про страхітливі черги у ВНЗ при поданні документів… Такі «страшилки» я теж чула, тому готувалася до найгіршого. Але цього року ажіотажу не було.

Спершу попрямувала у головний корпус Львівського національного університету імені Івана Франка. Система подання документів у цьому закладі працює так: в одній аудиторії абітурієнти заповнюють заяву, оформлюють пакет документів, в іншій аудиторії всі відомості вводять в електронну базу даних та видають розписку про прийняття документів (без неї ні забрати документи, ні подати оригінали неможливо).

Поблизу аудиторії, де оформлюють документи, була невелика черга з абітурієнтів та їхніх батьків. Чекала хвилин із двадцять, після чого мене впустили у аудиторію і дали бланк заяви. Студенти допомагали нам правильно оформити заяву, а члени приймальної комісії формували пакети документів. Ця процедура тривала півгодини. Після цього студентка провела мене і ще двох дівчат до іншої аудиторії, де наші дані внесли у базу, прийняли документи і видали відповідну розписку про це. На університет імені Івана Франка я витратила близько години.

Далі я пішла у Львівську політехніку. Тут система трохи інша: було декілька аудиторій, в яких процедуру прийняття документів проводили від “А” до “Я”. Почекати все ж довелося. Щодо особливості подання документів до Політехніки: одразу видно, що технічний ВНЗ. Тут вже не потрібно самій заповнювати заяву, додавати конверти з марками, на відміну від франкового вузу. У комп’ютерному режимі всі мої дані ввели у базу, заяву з усіма відомостями видрукували, я повинна була лише її підписати. Ще одна особливість. Якщо в попередньому вузі на кожен напрям потрібно подавати окремий комплект документів, то Політехніка вимагає лише один, навіть якщо ви вступаєте на дві чи три спеціальності. Мій середній бал атестата звірили з електронною базою, чого не робили у Франковому університеті. На моє питання, для чого це потрібно робити, отримала від члена приймальної комісії відповідь: «Вчора у нас була абітурієнтка, яка свій середній бал атестата в додатку до нього з 177 балів виправила на 197(!) і таким чином зіпсувала собі самій же документи». Як і в попередньому ВНЗ, мені теж видали розписку про прийняття документів. У Львівській політехніці я провела близько години.

А можна по-іншому

Усієї цієї біганини з паперами можна уникнути. Як? За допомогою електронної системи «Конкурс», яка дозволяє подати документи у ВНЗ сидячи за комп’ютером. Я нею теж скористалася. Звичайно, чула, що система «зависає» і відображає неправильні дані, але вирішила спробувати.

Зареєструватися виявилося просто, сайт працював справно. Потрібно лише ввести персональні дані, номер сертифіката ЗНО, атестата про середню освіту та ознайомитися із правилами прийому. Після цих процедур отримала свій логін і пароль, щоб зайти на персональну сторінку, де вже були відображені всі мої бали. Таким чином моя заявка була зареєстрованою у двох київських вишах на шести факультетах. Наступного дня, коли я зайшла на сайт, щоб подивитися подальший хід моєї реєстрації, виявила, що дані не переплутали, але допустили мене до конкурсу лише на одну спеціальність з шести. Поки для мене незрозуміла причини затримок на всіх інших напрямах. Вирішила почекати ще декілька днів.

Як бачите, не такий страшний вступ, як його малюють. Як правильно заповнити заяву, пояснюють. Черги, звичайно, є, але не катастрофічні. Тобто цьогорічна вступна кампанія спокійніша, за попередні. Хоча це лише початок…

Джерело: ВЗ.

Залишити відповідь

Next Post

Коли на «102» повідомили про крадіжку жіночої сумочки, військовий наряд вже затримав крадіїв

Зухвалу крадіжку розкрили по гарячих слідах військовослужбовці Львівського полку внутрішніх військ. 14 липня близько 16 годин 40 хвилин, під час несення служби на самостійному маршруті поблизу центра міста Львова, військовий наряд в складі начальника наряду молодшого сержанта Максима Псюка, патрульних солдатів Івана Заставського, Максима Блажієвського та Володимира Ведернікова помітили на […]