НБУ визнав банк-гігант “Надра” банкрутом

nadraБанк “Надра” віднесений до категорії неплатоспроможних. Про це йдеться в повідомленні Нацбанку, розміщеному на офіційному сайті відомства. Пише ТСН.

Як пояснили в Нацбанку, основною причиною віднесення банку “Надра” до категорії неплатоспроможних є його недокапіталізація у відповідності з вимогами стрес-тестування.

Регулятор зазначає, що 99% всіх вкладників банку “Надра” мають вклади у межах гарантованої Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суму 200 тис. грн. Отже вони отримають свої вклади в повному обсязі.

“Частина клієнтів зі значними обсягами вкладів (близько 1% від усіх вкладників) отримають свої вклади тільки в межах суми, гарантованої Фондом”, – сказано в повідомленні НБУ.

Водночас, загальний об’єм усіх виплат вкладникам банку “Надра” складе понад 3,6 млрд грн.

НБУ зазначає, що віднесення банку “Надра” до категорії неплатоспроможних стало наслідком його нежиттєздатності ще з часу введення тимчасової адміністрації у 2009 році”.
Регулятор підкреслив, що призначення тимчасової адміністрації було викликано, зокрема, ризиковою діяльністю попереднього менеджменту, “який не забезпечив якісного управління банком і фактично довів його до банкрутства”.
Банк “Надра” входить до складу Group DF українського олігарха Дмитра Фірташа. За активами, за підсумками 2014 року, банк входив в категорію найбільших і займав 11 місце в рейтингу.

Як повідомлялося раніше, українські банки завершили минулий рік зі збитками у 53 мільярди гривень. 40% збитків припадають на неплатоспроможні фінустанови.

Джерело: ТСН.


Залишити відповідь

Next Post

Сили АТО знищили 60 бойовиків, 4 танки і безпілотник. Позицій не здають

З 4 по 5 лютого українські військові знищили 60 бойовиків, 4 ворожих танки, 2 самохідні артилерійські установки, а своїх позицій не залишали і населених пунктів не здавали за останню добу. Про це повідомляє прес-центр АТО вранці 6 лютого. Пише Українська правда. “У зоні проведення антитерористичної операції ніч з 5 на […]