Названо найкращі книжки Форуму видавців

Премія «Найкраща книга Форуму-2012 року» вручається з 1994 року. Це єдина в Україні премія, якою відзначаються книжки всіх видавничих категорій і жанрів, а не тільки художню літературу. У 19 Міжнародному Форумі видавців участь у конкурсі на найкращу книгу було подано 402 заявок, а на засідання журі надійшло 378 книжок від 84 видавництв.

Книги оцінювало Велике журі, що складалося з Малих журі, підібраних за професійною ознакою, серед яких Д. Добродомов, генеральний продюсер телеканалу ZIK, Наталія Балюк, головний редактор газети «Високий замок», Олександра Сербенська, доктор філологічних наук, професор кафедри радіомовлення і телебачення ЛНУ ім. І. Франка, Лариса Возницька, генеральний директор Львівської Національної галереї мистецтв та інші. Головою журі був Богдан Моркляник, кандидат технічних наук, доцент, проректор з науково-педагогічної роботи й питань соціального розвитку НУ «Львівська політехніка», а відповідальним секретарем журі – Богдан Тихолоз, кандидат філологічних наук, доцент кафедри теорії і практики журналістики, заступник декана факультету журналістики ЛНУ ім. І. Франка. Робота членів журі була надзвичайно напружена, бо оцінити усі видання за багатьма критеріями та перевірити дотримання усіх європейських стандартів, міжнародних вимог було й справді важко.
13 вересня у Львівській філармонії визначали найкращі книжки 2012. У 18 найкращих увійшли «Сто казок: Українські народні казки» за редакцією Івана Малковича,  «Григорій Сковорода. Ізраїльський змій» Харківського приватного музею міської садиби, «Міхаель Мозер.Тарас Шевченко і сучасна українська мова: спроба гідної оцінки» переклад з німімецької В. Кам’янець, «Мальована кераміка Косова і Пістиня ХІХ – початку ХХ століть» упорядники Галина Івашків, Тарас Лозинський та інші.
Під час визначення найкращої книжки 2012 року був присутній почесний гість форуму ДіБіСі П’єр, лауреат Букерівської премії, який розповів, що наше життя – це мандри. Ми можемо довго планувати якусь поїздку, але й так ніколи не поїхати. Коли ми сидимо на місці, то наше життя є темним, тому потрібно мандрувати та робити його світлим.
Мер Львова Андрій Садовий вшанував особливою відзнакою золотим гербом за активну діяльність в книжковій діяльності Міста Лева Андрія Куркова, Юрія Винничука та Олександру Коваль.


Катерина Ющенко щиро привітала з новим книжковим роком, який восени завжди розпочинається у Львові. Міжнародний благодійний фонд «Україна 3000» 6 рік поспіль визначає найкращу книжку на культурологічну тематику. Цього року лідером стала книжка «Консянтина Малицька. Твори» видавництва «Букрек».
Своїми музичними композиціями під час урочистого нагородження тішили гостей тріо «Марініта», Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова» та Мар’яна Садовська.
Прийшов час дізнатись, хто ж здобув перемогу у конкурсі на найкращу книжку 2012 року. Професійне журі та креативні організатори тримали інтригу майже 24 години. Однак Ґран-прі конкурсу присуджено не було. За словами Олександри Коваль хороших книжок на засіданні журі було так багато, що обрати серед 18 книжок було надзвичайно важко, бо кожна з них заслуговує бути найкращою. «Для мене не має кращих чи гірших книжок. Я б усім їм давала відзнаки, щоб вони просто були і приносили задоволення українським читачам», зазначила Олександра Коваль, президент ГО «Форум видавців».
Чи зможуть видавці наступного року реалізувати книжку, яка таки здобуде прихильність всіх членів журі та здобуде перемогу, ми уже дізнаємось під час ювілейного 20 Міжнародного Форуму видавців.
Ярослав Ткач

Читайте також:

Нова книга «Слугині Світла» від Ольги Кіс

Львів знов перетворюється на книжкову столицю України

У Львові розпочався сьомий літературний фестиваль

Залишити відповідь

Next Post

Нова книга «Слугині Світла» від Ольги Кіс

Нещодавно побачила світ нова книжка члена Львівської обласної організації Національної спілки письменників України, як і не пересічної особистості, відомої далеко за межами Золочівщини поетеси Ольги Кіс. У рамках Міжнародного Форуму видавців, у неділю 16 вересня, відбудеться уже 5 презентація книжки «Слугині Світла». «Ця книжка мені особливо дорога, – зазначає поетеса, […]