Найбільш згубна хвороба для садів – шарка слив (відео)

Продовжуємо проєкт НПП “Північне поділля” у співпраці із ГО “Золочів.нет”.

Старший науковий співробітник відділу науки НПП «Північне Поділля» Володимир Баточенко розповість глядачам про хворобу, яку спричинює вірус віспи слив – шарка слив. Цей вірус поширюється із зараженими прищепним та посадковим матеріалом, із хворою кореневою паростю, насінням та комахами-переносниками – попелицями. Шарки сливи (віспа) є однією із найбільш шкодочинних хвороб сливи, абрикоса, персика. Захворювання призводить до погіршення якості і зменшення кількості плодів, необхідності видалення заражених дерев.

На даний момент «шарка», незважаючи на багаторічну історію вивчення і боротьби, не має методів лікування і ефективних хімічних засобів захисту.

У разі виявлення шарки слив запроваджується карантинний режим. У карантинних зонах слід застосувати ефективні заходи для викорінювання хвороби. Рекомендується заміна сприйнятливих сортів стійкими і толерантними, а також необхідно садити дерева, які не являються живителями Plumpoxpotyvirus. У зоні часткового зараження обов’язкове знищення уражених дерев радикальним методом з негайним спалюванням викорчуваних дерев, дезінфекція, інвентарю, знищення порослі, знищення сисних комах-переносників. Закладати нові плантації необхідно тільки здоровим садивним матеріалом, який пройшов тестування на індикаторах, або оздоровленим у процесі термотерапії, бажано в оточенні культур, що не уражаються.

Детальніше дивіться у відео.

Next Post

Уряд України заборонив рекламу азартних ігор

Кабінет Міністрів України вніс зміни до постанови «Деякі питання протидії негативним наслідкам функціонування азартних ігор у мережі Інтернет». Ця Постанова ухвалена з метою мінімізувати негативний вплив азартних ігор в Інтернеті до прийняття нового закону про азартні ігри та лотереї. Основні положення Постанови: 1. Обмеження реклами азартних ігор. Що саме обмежується: […]