НАСИЛЬСТВО В СІМ’Ї – КУДИ ЗВЕРНУТИСЯ ЗА ДОПОМОГОЮ?

ЗОЛОЧІВСЬКИЙ ВІДДІЛ ПОЛІЦІЇ ІНФОРМУЄ: НАСИЛЬСТВО В СІМ’Ї – КУДИ ЗВЕРНУТИСЯ ЗА ДОПОМОГОЮ?
У період з 25 листопада по 10 грудня 2017 р. на території України проводиться щорічна міжнародна акція «16 днів проти насильства», основними завданнями якої є привернення уваги громадськості до проблем насильства в сім’ї, активізації діяльності щодо захисту прав жінок та формування ненасильницької ідеології в суспільстві.
Потерпаєте від сімейного насильства – заявляйте в голос!
Нажаль на сьогодні насильство в сім’ї є однією з найпоширеніших форм порушення прав людини. При цьому, більшість сімейно-побутових конфліктів залишаються латентними аж до моменту скоєння злочину, тобто потерпілі не бажають, а найчастіше соромляться повідомляти про такі факти не вірячи у можливість реальної допомоги, або ж намагаються просто змиритися з даною проблемою вважаючи її своїм особистим болем. Однак, замовчування може лише ускладнити ситуацію, оскільки порушник уникнувши відповідальності за свої протиправні дії продовжить їх чинити і надалі.
У разі вчинення насильства в сім’ї або реальної його загрози необхідно обов’язково звернутися до територіального підрозділу поліції. Це можна зробити зателефонувавши на телефон чергової частини, спецлінії «102», або віддавши заяву до відділення поліції особисто.
При отриманні заяви чи повідомлення про випадок домашнього насильства правоохоронцями будуть вжиті невідкладні заходи щодо його припинення, а також притягнення кривдника до передбаченої законом відповідальності.
Безкоштовну консультацію з приводу насильства в сім’ї можна отримати зателефонувавши на Національну «гарячу лінію» з питань запобігання насильству та захисту прав дитини за телефоном 116 123
ЯК УБЕРЕГТИСЬ ВІД НАСИЛЬСТВА В СІМ’Ї
• З початку стосунків не дозволяйте себе ображати чи принижувати, а також вчиняти стосовно Вас дії, які можуть привести до насильства.
• Коли Ви бачите, що член сім’ї перебуває у стані сп’яніння, не з’ясовуйте з ним стосунків та не реагуйте на провокації. Спробуйте його заспокоїти, але не робіть при цьому різких зауважень.
• Намагайтеся говорити з кривдником максимально спокійно, зрозуміло, чітко передаючи свої почуття і переживання. Ваші жести та міміка не повинні викликати агресії з його боку.
• Не провокуйте конфліктів. Якщо Ви бажаєте примусити члена сім’ї ревнувати чи злитися, Ви можете спровокувати негативне ставлення до Вас і, як наслідок, виникнення конфлікту.
• Уникайте суперечок у ванній кімнаті чи на кухні, де є гострі та ріжучі предмети.
• Якщо зупинити конфлікт не вдається, спробуйте залишити приміщення та вийдіть на вулицю. На людях конфлікт, як правило, стає менш напруженим.
• Зіткнувшись з першими проявами насильства подумайте про власну безпеку та безпеку своїх дітей. Уявіть найгірший розвиток подій та продумайте свої дії у такій ситуації.
• Домовтесь з сусідами, щоб вони викликали поліцію, якщо почують галас і крики з вашої оселі.
• Якщо Вами отримано тілесні ушкодження, обов’язково зверніться до медичного закладу. Ви не лише отримаєте медичну допомогу, але й лікарську довідку, яка буде важливим доказом в суді.
• Тримайте під рукою номери телефонів поліції та інших установ, до яких Ви можете звернутися за допомогою.
• Не закривайте очі на факти учинення насильства в сім’ї, навіть якщо Вам страшно або соромно кудись звертатись. Сама собою проблема вирішена не буде.
• Якщо ситуація критична, залишайте помешкання негайно, навіть якщо не вдалось взяти необхідні речі.
• У разі потреби, не вагаючись телефонуйте до поліції на номер “102” з метою термінового втручання. Представникам поліції, які приїдуть на виклик, детально опишіть все, що відбулось, покажіть тілесні ушкодження, а також меблі та речі, що були розбиті, або поламані домашнім агресором.

Золочівський відділ поліції

Залишити відповідь

Next Post

НА ЗОЛОЧІВЩИНІ ЧОЛОВІКИ ОБІКРАЛИ СВОЮ ОДНОСЕЛЬЧАНКУ

В Золочівський відділ поліції поступила заява від 54–річної мешканки одного із сіл Золочівського району. Жінка повідомила про те, що в середині листопада невідома особа шляхом вільного доступу з її житлового будинку вчинила крадіжку гаманця з грошима в сумі 6600 гривень та 100 доларів США. Про це “Золочів.нет” повідомили у поліції. […]