«Наповнення новим змістом українсько-польських відносин» – з робочим візитом у Варшаві

koteljak (2)Лідія Котеляк разом із Ігорем Васюником, Ярославом Дубневичем та Миколою Княжицьким за запрошенням голови опозиційної партії «Право і Справедливість» Я.Качинського, його заступника А. Ліпінського та віце-спікера польського парламенту М.Кухцінського приїхали до Варшави, щоб наповнити новим змістом українсько-польські відносини.

З початку українська делегація разом із польськими колегами вшанували пам’ять видатних українців, які загинули виборюючи у 20-х роках незалежність України – генерала Марко Безручко, героя оборони Замостя та Варшави від червоної армії Будьоного.

koteljak (1)Після чого відбулася прес-конференція та неформальне спілкування з приводу подальшого співробітництва між Польщею та Україною, особлива увага державних діячів Польщі була приділена підтримці польської громади в Україні та розвитку польської культури і мови.

У свою чергу, народні депутати України, мали змогу розказати про можливий розвиток співпраці наших країн в фінансово-економічній, науково-освітній та культурній сферах після підписання Угоди про Асоціацію з ЄС.

«Оскільки, я депутат-мажоритарник по 123 округу, а це Перемишлянський, Миколаївський, Золочівський райони та місто Новий Розділ, під час зустрічі моєю метою було максимально комплексно презентувати потенціал округу для залучення інвестицій. Так, я розказала польським колегам про реалізацію проекту «індустріального парку» у м. Новому Роздолі, можливості будівництва станцій альтернативної енергетики та біопалива,обговорювали можливість залучення грантової допомоги ЄС на охорону навколишнього природного середовища та розчищення русла річок, підтримку будівництва закладів паліативної допомоги, а також у відкриття вищого навчального закладу та проведення освітянських ярмарків польськими ВНЗ, розвиток польських культурно-освітніх центрів в Україні» – зауважила Лідія Котеляк.

Важливе місце у розмові посіла проблема вибіркового правосуддя в Україні, а саме звільнення голови найбільшої опозиційної сили України, державного діяча – Юлії Тимошенко.

Польські колеги наголошували на тому, що підписання Угоди з ЄС напряму залежить від звільнення Юлії Володимирівни та надання їй права участі у майбутніх президентських виборах. «Приємно, що вся європейська спільнота весь цей час незаконного перебування Тимошенко у в’язниці підтримувала її, та вимагала від правлячого режиму звільнити лідера опозиції. Сьогодні, дякуючи європейським політикам, а особливо дипломатії А. Квасневського та П.Кокса ми бачимо, що є значні якісні зрушення правлячої верхівки, вони вимушені поступитися і прийняти європейські «правила гри» – зазначила Лідія Котеляк.

Також, не менш важливою темою для обговорення стала проблема видобутку сланцевого газу в Україні. «Всі ми розуміємо, що з одного боку видобуток нетрадиційного газу – це шлях до енергетичної незалежності, що в сучасних реаліях є питанням національної безпеки, а з іншої сторони – ми маємо розглядати видобуток сланцевого газу в контексті екологічної безпеки і при прийнятті остаточного рішення мають бути зважені всі наявні ризики та загрози разом із економічними можливостями та перевагами» – зауважила народний депутат.

Доброю новиною від польських колег є те, що вони збираються виділити додаткові кошти для фінансування діяльності польських громадських організацій та фондів які діють в Україні та сприяють історичному такультурно-освітньому розвитку етнічних поляків та їх сімей.

Лідія Леонідівна додала, що «зі свого боку завжди готова клопотати про підтримку польських товариств матеріально-технічною базою, а також у відкритті нових відділень, зокрема у Миколаївському та Перемишлянському районах, оскільки там проживає значна частина етнічних поляків, які потребують підтримки у розвитку своїх історико-культурних знань, звичаїв та традицій, а головне вивчення мови, що є певним ДНК-кодом кожної нації».

Разом з тим, Лідія Леонідівна збирається активізувати свою роботу у напрямку підтримки української діаспори закордоном, а зокрема у Польщі, оскільки там знаходиться значна кількість українських заробітчан та молоді, що виїхала здобувати сучасну європейську освіту.

«Ми маємо розуміти, що одним із пріоритетних напрямків зовнішньої політики України має стати підтримка української діаспори, ми маємо домогтися фінансування на державному рівні українських культурних центрів за кордоном, щоб жоден українець незабув рідної української мови, національних пісень та історії нашого народу. Уявляю, що це надважке завдання, тому що внутрішня політика у цій сфері далека від реальності та бажаного, однак все в наших руках!» – на завершення висловила щирі сподівання Лідія Котеляк.

Прес-служба Лідії Котеляк


Залишити відповідь

Next Post

Вітання для Олічки Коваль

У такий чудовий осінній день, найщиріші та найтепліші слова вітання лунають для Олічки Коваль з нагоди чудового свята Дня її народження! Їй сьогодні виповнюється 10 років. Твої батьки, бабуся та дідусь, найрідніший дядько Сергій і найулюбленіший братчик Богданчик, з любов’ю, вітають тебе з цим світлим святом і бажають – щоб […]