Накопичувальна система пенсійного страхування

В Україні функціонує солідарна система загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, яка полягає у виплаті пенсій та наданні соціальних послуг за рахунок коштів Пенсійного фонду, а також система недержавного пенсійного забезпечення, яка полягає у добровільній участі громадян, роботодавців та їх об’єднань у формуванні пенсійних накопичень. Ці виплати є доповненням до пенсійних виплат солідарної системи.
В той же час, відповідно до Закону України « Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», планується перерахування страхових внесків до Накопичувального пенсійного фонду.
Накопичувальна система пенсійного страхування відноситься до другого рівня пенсійної системи і базується на накопиченні коштів застрахованих осіб у Накопичувальному фонді або у відповідних недержавних пенсійних фондах і подальшому фінансуванні витрат на оплату договорів страхування довічних пенсій, а також одноразових виплат на умовах та в порядку передбачених законом.

Перший заступник
начальника управління Н. Гаврачинська

Залишити відповідь

Next Post

Осучаснення пенсії

Складовою частиною пенсійної реформи є обов’язкове осучаснення пенсій, тобто їх перерахунок відповідно до зростання середньої заробітної плати з якої сплачуються внески (спеціального показника, що використовується при обчисленні пенсій). Уряд пропонує з 1 жовтня 2017 року перерахувати раніше призначені пенсії із використанням показника середньої заробітної плати на рівні 3 764,40 грн. […]