Відоме ім’я нового папи!

papaЛюди, які зібралися на площі Св. Петра у Ватикані, побачили білий дим із димоходу Сикстинської капели, який означає, що кардинали  дійшли згоди щодо нового Папи.

Кардинал Жан-Луї Торан   вийшов на балкон і сказав: “Я оголошую Вам велику радість  – ми маємо нового Папу…”.

Новий папа: Хорхе Маріо Бергольо (Jorge Mario Bergoglio) – Папа Франциск I  – аргентинець.
Слід відмітити, що наші Золочів’яни, які зараз у Італії,  теж знаходилися на площі  у цей історичний момент!

Нагадаємо, що у другий день конклаву на площі Св. Петра зібралося ще більше людей, які викликували “E  VIVA  PAPA!”, що означає, “Хай живе Папа!”.

Пряма трансляція з Ватикану: ТУТ

Довідка:

Хорхе Бергольо народився в Буенос-Айресі, Аргентина, 17 грудня 1936 року, в родині італійського емігранта, залізничного робітника. Молодший з п’яти дітей. Отримав диплом техніка в хімії. Навчався в семінарії Вілла Девото в Буенос-Айресі. Вступив до ордену єзуїтів 11 березня 1958 року. Новіціат проходив в Чилі (гуманітарні науки), потім продовжив свою освіту в коледжі Святого Йосипа, в Буенос-Айресі, де отримав ліценціат з філософії. Викладав літературу, філософію і теологію в трьох католицьких коледжах Буенос-Айреса. Вільно говорить італійською і німецькою мовами.

13 грудня 1969 року Бергольо був висвячений в священики Рамоном Хосе Кастельяном, титулярним архієпископом Джомніо. Призначений професором теологічного факультету в коледжі Сан-Мігель в аргентинській столиці. У 1970-і роки займав різні пости в єзуїтському ордені Аргентини.

Вражене його навичками лідера, керівництво єзуїтського ордену підвищило Бергольо, і він в 1973-1979 роках був провінціалом Аргентини. У 1980  році  став ректором своєї alma mater – семінарії св. Йосипа. Займав цю посаду до 1986 року. Потім у Німеччині закінчив свою докторську дисертацію і повернувся на батьківщину, як сповідник і духовний директор Кордовської архієпископії, де його безпосереднім начальником є ​​кардинал Рауль Пріматеста. (Вікіпедія)

Залишити відповідь

Next Post

Ватикан призначив дату інаугурації Папи

Прес-секретар Ватикану Федеріко Ломбарді повідомив після оголошення імені нового понтифіка, що церемонію вступу Франциска на посаду Папи Римського призначили на 19 березня. Про це повідомляє Reuters. Інтронізацію Франциска відвідають делегації з десятків країн світу. Вже оголошено, що американську делегацію на церемонії вступу на посаду нового Папи Римського очолить віце-президент США […]