На Золочівщині знайдено останки 44 солдат часів Другої світової війни

На місцях боїв в липні 1944 року у селі Хильчиці, Золочівського району на Львівщині товариством пошуку жертв війни “Пам’ять” було завершено пошукові роботи, внаслідок яких було знайдено місця захоронення солдат часів Другої світової війни.

“Зараз завершено ексгумаційні дослідження. З місць захоронень вилучено 44 останка. Це вояки, які належали до німецьких збройних формувань. Серед них, по військових ідентифікаторах можемо сказати чітко, що 12 з них це є вояки української дивізії зброї  СС “Галичина”. Решта останків також мають залишки військових одностроїв німецького війська, але ідентифікаторів у них немає. Є кілька останків, які мають ідентифікатори, які мають елементи німецького однострою і по цих ідентифікаторах ми можемо сказати, що частина серед чотирьох останків  – це є вояки німецької національності, вояки німецьких збройних формувань.” – про це “Золочів.нет” повідомив голова ГО «Товариства пошуку жертв війни «Пам’ять» Любомир Горбач.

Останки вояків німецького війська будуть передані німецькій народній спілці і перепоховано у селі Потеличі, Жовківського району. А останки української дивізії  СС “Галичина” будуть перепоховані 23 липня на Дивізійному цвинтарі у Золочівському районі. Також 23 липня о 14 год. відбудуться поминальні заходи присвячені українцям та воякам інших національностей, які загинули у липні 1944 року під час “Бродівського оточення”.

Залишити відповідь

Next Post

Приєднуйтеся до нас у Facebook, Twitter та Instagram

22 травня “Вконтакте” та “Одноклассники” стали недоступними. Приєднуйтеся до нас: Facebook https://www.facebook.com/zolochiv/ https://www.facebook.com/groups/zolochiv.net/ Twitter https://twitter.com/zolochivnet Instagram https://www.instagram.com/zolochivnet/ Нагадаємо, що 16 травня президент підписав указ, яким ввів в дію рішення РНБО про оновлення списку санкцій проти низки російських компаній, серед яких “Аерофлот”, соцмережі “Вконтакте” і “Одноклассники” тощо. Поділіться цим у соцмережах: