На Золочівщині знайдено останки солдатів

Здійснюючи пошуково-ексгумаційні дослідження на місцях боїв, “Товариство пошуку жертв війни “Пам’ять” відшукує численні місця поховань вояків різних воюючих сторін. Трапляються непоодинокі випадки, коли ворогуючі за життя знайшли вічний спочин у спільних могилах. Відомі також випадки, коли члени однієї родини були розмежовані й проливали кров перебуваючи у лавах ворогуючих армій.  

Нещодавно товариство  пошуку жертв війни  «Пам’ять»  проводило археологічні розкопки на Золочівщині.  Біля Зозулівського лісництва  були знайдені залишки радянського офіцера (старшого лейтенанта).  Кажуть, що в час війни на цьому місці був шпиталь, і мабуть офіцер помер від поранень, там його і було  захоронено. У селі Червоне на Золочівщині, в результаті розкопок, теж було знайдено залишки людського скелета. Залишки взуття, штик-ніж свідчать про те, що ця людина була солдатом  “Вермахту”.  Знайдені останки будуть перевезені  до Жовкви, де їх похоронять у меморіальному комплексі, серед інших загиблих солдатів.

Як нам повідомили у прес-службі  “Товариства пошуку жертв війни “Пам’ять, у 2011 році,  пошуковою експедицією” на території Сокальського, Жовківського, Золочівського і Бродівського районів Львівської області на місцях боїв були виявлені останки 6 бійців Червоної армії. На жаль, відсутність солдатських медальйонів-капсул та інших ідентифікаційних документів, не дала можливості дізнатись хто були ці полеглі.

Настав час позбутися заангажованих штампів радянсько-комуністичної ідеології щодо полеглих на полі бою. Обов’язок людей та громадян демократичної держави – гідно вшанувати пам’ять всіх без винятку воїнів, які волею долі не повернулися до своїх родин, ставши знаряддям у вирішенні політичних та ідеологічних амбіцій антигуманних і злочинних за своїм змістом нацистської та комуністичної імперій.

Залишити відповідь

Next Post

Перевищення швидкості призвело до ДТП

 7 травня у чергову частину Золочівського райвідділу міліції від чергового лікаря Золочівської центральної районної лікарні надійшло повідомлення про ДТП у місті Золочеві на вулиці Бродівській, у якій були травмовані люди. Інспектори ДАІ на місці події з’ясували, що того дня близько 19.00 години у місті Золочів на вулиці Бродівській відбулося зіткнення […]