На Святий вечір готують 12 страв

На Святий вечір готують 12 страв

Прийнято, щоб на Святий вечір на столі було 12 страв.

Всі ми з нетерпіння чекаємо Різдвяних свят, а перед ними Святої вечері, коли кожна сім’я збирається разом за спільним столом.

Свята вечеря багата українськими традиціями та звичаями…

За давньою українською традицією на столі під скатертиною має бути застелене сіно, адже маленький Ісусик народився на сіні. По кутках столу в багатьох українських сім’ях ложать часник. В центрі стола ставиться свячена свічка, яка запалюється коли родина починає вечеряти.  У куті хати ставлять солом’яний – снопик з найкращої пшениці – дідух.

Найголовнішою стравою на столі завжди є Кутя, яку готують із  пшениці, маку, родзинок, грецьких горіхів та  меду. Подається Кутя у глиняній макітрі з великою дерев’яною ложкою і ставиться  виключно по середині столу. Традиційно Кутю на стіл має ставити тільки господиня дому. А взагалі, прийнято, щоб на свят-вечір на столі було аж 12 страв, проте всі вони мають бути пісними.

Другою стравою після Куті є запашний домашній хліб.

Звичайно, який український стіл без вареників. Вареники на Святий вечір можуть бути з капустою, з картоплею, з грибами, з чорницями, з вишнями і т.д.

Часто господині  подають голубці з начинкою з тертої картоплі, або гречки чи рису,  политі  підливкою з грибами.

Також на столі є завжди риба. Це може бути оселедець, риба копчена, риба смажена у клярі, або запечена з овочами.

Традиційними є на святковому столі мариновані огірочки, помідори… грибочки.

Також господині варять  український борщик, він може бути з грибами. І само собою до борщу мають бути пампушки з часником.

З напоїв на столі обов’язковим має бути узвар – компот із сушених фруктів.

На десерт господині жарять пампушки, які можуть бути з різноманітними начинками – з маком, з вишнями, з варенням і т. д.

Кожна господиня має певні страви, які вона вже традиційно готує на Святий вечір.

Вечеряти родина сідає лише  тоді, коли на небі з’явиться перша зірка, це є символом того, що Ісус Христос  народився. Після свят-вечора вночі, або вранці вся родина іде до церкви.

Отож, смачної Вам Святої вечері! Веселих Різдвяних свят!

Залишити відповідь

Next Post

Золочів'яни взяли участь у новорічному привітанні Президента (відео)

У новорічному привітанні Президента України Володимира Зеленського з нагоди 2022 року взяли участь українці, які відзначилися суспільно важливою діяльністю, непересічними досягненнями та мають виняткові здобутки. «Я говоритиму не про те, що було зроблено, а про тих, хто це зробив. І не тільки цього року. А хто весь час незалежності будує […]
Золочів.нет