Природоохоронні території (природні заповідники, національні природні парки та ін.) в Україні часто використовуються як парки розваг, а не як місця відпочинку та збереження унікальних куточків природи. Однією з таких розваг, яка набуває все більшої популярності та розповсюдження стали перегони, ралі, трофі-рейди та інші заходи, так званий «джипінг», на техніці підвищеної прохідності по природних територіях (автомобілі, багі, квадроцикли, кросові мотоцикли та ін.). Такі розваги знищують рослинний та ґрунтовий покрив екосистем, провокують хімічне забруднення, створюють додаткове шумове навантаження на природні екосистеми, яке негативно впливає своїм шумом на диких тварин – особливо в період розмноження. Проїжджаючи лісовими та польовими дорогами, а зачасту і поза ними, вони створюють глибокі колії, чим породжують небезпеку для піших туристів. Крім того, джипінг сприяє ерозії грунтів та загалом нищить місцевість. Заборона “джипінгу” – цивілізована практика, яка діє у багатьох західних країнах з потужними природоохоронними традиціями.
Адміністрація Національного природного парку «Північне Поділля» повідомляє відвідувачів природоохоронних територій та об’єктів установи про те, що будь-які моторизовані заходи у форматі «джипінгу» чи «мотокросінгу», як от перегони, ралі, трофі-рейди, тощо з використанням автомобілів, багі, квадроциклів та мотоциклів порушують встановлений природоохоронний режим на територіях і об’єктах природно-заповідного фонду та заборонені чинним законодавством України.
Відповідно до Положення про НПП, на території НПП «Північне Поділля» забороняється будь-яка діяльність, яка призводить або може призвести до погіршення стану навколишнього природного середовища та зниження рекреаційної цінності території національного природного парку.
За порушення дотримання режиму території особи притягаються до адміністративної або кримінальної відповідальності. Так, згідно ст. 91 Кодексу України про адміністративні правопорушення дане правопорушення тягне за собою накладення штрафу на громадян від дев’яти до двадцяти чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (153 – 408 грн.) з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення. Відповідно до ст. 252 Кримінального Кодексу України про умисне знищення або пошкодження територій, взятих під охорону держави, та об’єктів природно-заповідного фонду, карається штрафом від однієї тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17000 – 51000 грн.) або пробаційним наглядом на строк до трьох років, або обмеженням волі на той сами стро