На Перемишлянщині чоловік потрапив до лікарні через укус змії

У Перемишлянському районі чоловік потрапив до лікарні через укус змії. Про це “Золочів.нет” повідомили у ДСНС.

“18 квітня о 16:53 до рятувальників надійшло повідомлення про те, що в Перемишлянську центральну районну лікарню у важкому стані поступив чоловік, 1951 року народження, житель м. Перемишляни. Потерпілий поступив з діагнозом «укус змії першого пальця правої руки».” – йдеться у повідомленні Головного управління ДСНС України у Львівській області.

Що робити коли вкусила змія?

Викликати швидку допомогу!

Слід визначити, отруйна вона чи ні. На місці укусу залишаються сліди від зубів змії у вигляді двох серпоподібних смуг, утворюючих напівовал із дрібних точок. Неотруйна змія залишає тільки цей слід на шкірі. Якщо ж укусила отруйна змія, то в передній частині напівовала між серпоподібними смугами є дві ранки (сліди від її двох отруйних зубів), з яких переважно витікає кров.

  • Постаратися як можна скоріше відсмоктати з рани отруту, постійно її випльовувати. Не можна цього робити тим, у кого є поранення слизової губ або порожнини рота. Рану слід обробити 5%-ним спиртовим розчином йоду або одеколоном, спиртом.
  • Відсмоктавши отруту, обмежити рухомість потерпілого. Якщо змія укусила в ногу, прибинтувати її до другої ноги та, підклавши що-небудь під ноги, злегка підняти їх. При укусі в руку необхідно зафіксувати її в зігнутому положенні. При сильному болі можна прийняти 1-2 таблетки анальгіну або баралгіну. Щоб прискорити виведення отрути, давати потерпілому пити більше чаю і лужної мінеральної води.
  • Найбільш ефективний засіб проти зміїної отрути – полівалентна протизміїна сироватка, введена не пізніше ніж через 30 хвилин після укусу. Але вводити її може та повинен тільки медичний працівник. Самостійність небезпечна через можливий розвиток алергічних реакцій на введення сироватки. І якщо людині не надати термінової допомоги, вона може загинути.
  • Основне: потерпілого потрібно якомога швидше на носилках або попутним транспортом доставити в найближчий медичний заклад.

Часто першу допомогу при укусах змії надають неправильно.

Категорично забороняється:

  • накладати джгут на кінцівку вище місця укусу. Ця міра не перешкоджає всмоктуванню і розповсюдженню отрути в організмі, але порушує кровопостачання в кінцівці та сприяє розвитку некрозу (омертвіння) тканин, накопиченню продуктів розпаду в кінцівці та різкому погіршенню стану хворого після зняття джгута;
  • припікати місце укусу вогнем, хімічними речовинами;
  • розрізати рану на місці укусу.

Залишити відповідь

Next Post

Робота: потрібен продавець-консультант

Магазин гаджетів “ЖЖУК” запрошує на роботу продавця-консультанта. Контактний телефон: 0673265562. Поділіться цим у соцмережах: