На Львівщині триває місячник добровільної здачі зброї

ШАНОВНІ ГРОМАДЯНИ, на Львівщині триває місячник добровільної здачі зброї.
Протягом жовтня мешканці Львівщини матимуть змогу добровільно звернутися до поліції з метою здачі зброї, боєприпасів, вибухових матеріалів та спеціальних засобів, що зберігаються ними незаконно.
Місячник проводиться з метою протидії незаконному розповсюдженню зброї, боєприпасів та вибухових матеріалів.
Громадяни, які добровільно здали вказані предмети, будуть звільнені від кримінальної та адміністративної відповідальності. А придатну до подальшого використовування мисливську вогнепальну та холодну зброю, газові пістолети і револьвери громадяни зможуть зареєструвати в особисте користування після оформлення відповідних документів і володіти ними на законних підставах.
Нагадуємо, що незаконне зберігання вогнепальної зброї є кримінальним злочином. У відповідності з частиною 1 статті 263 Кримінального кодексу України носіння, зберігання, придбання, передача чи збут вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу тягне за собою відповідальність у вигляді позбавлення волі на термін від трьох до семи років. Частина 2 статті 263 КК України передбачає відповідальність за носіння, виготовлення, ремонт або збут кинджалів, фінських ножів, кастетів чи іншої холодної зброї без передбаченого законом дозволу. Такі дії караються штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин, або арештом на строк від трьох до шести місяців, або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років.
Що ж стосується мисливської вогнепальної чи холодної зброї, то тут передбачена адміністративна відповідальність. У статті 190 Кодексу України про адміністративні правопорушення зазначається: «Придбання, зберігання, передача іншим особам або продаж громадянами вогнепальної мисливської чи холодної зброї, а також пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду без відповідного документа дозвільного характеру, виданого уповноваженим державним органом – тягнуть за собою накладення штрафу від семи до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї або без такої. А в разі повторного порушення – штраф від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї».
Золочівський ВП