На Львівщині 4-річну дівчинку вкусила змія

Головне управління ДСНС України у Львівській області повідомляють, що у Сколівському районі 4-річна дівчинка потрапила до лікарні через укус змії.

“11 серпня о 20:01 до рятувальників надійшло повідомлення, що в реанімаційне відділення Сколівської центральної районної лікарні поступила дівчинка, 2014 року народження, жителька м. Львова, з діагнозом “укус змії правої гомілки”.” – йдеться у повідомленні ДСНС.

Будьте обережними та уважними відправляючись у ліс чи на природу. Якщо випадково побачили плазуна поряд із собою – не панікуйте, не наближайтесь і не робіть різких рухів, а спокійно відійдіть. Будьте уважні у місцях, де можна зустріти гадюк: висока трава, кущі, ліс. Вирушаючи у ліс краще взувати високе, щільне взуття, котре змія не прокусить. Гадюк приваблюють купи сміття, закинуті будівлі – це для них найкраще укриття.

Також у Департаменті з питань цивільного захисту повідомили:
“11 серпня о 19:30 год. в Сколівську ЦРЛ у стані середнього ступеня важкості госпіталізована мешканка м. Львова 2014 року народження (дитина), з діагнозом – укус змії правої гомілки, (перебувала у лісі).”

Якщо гадюка таки вкусила, головне, якнайшвидше зупинити поширення отрути по тілу! Варто спробувати відсмоктати частину отрути з рани. Кров’янисту рідину, що відсмоктується, треба відразу ж спльовувати. Відсмоктування не можуть робити люди, у яких у роті є язви та ранки. Потім з підручних матеріалів на уражену кінцівку накладають шину і вживають заходів для екстреного транспортування потерпілого в лікувальну установу. Під час транспортування на місце укусу рекомендується класти холод, давати якомога більшу кількість рідини, щоб зменшити концентрацію отрути в організмі та сприяти його виділенню із сечею. Зміїна отрута викликає сильну алергічну реакцію, тож у мандрівку з собою доречно брати антигістамінні препарати.