На Львівщині започаткували нову практику збереження біорізноманіття: лісові ділянки в межах Бродівського та Радехівського надлісництв офіційно отримали статус охоронних зон. Про це повідомляє кореспондент “Золочів.нет” з посиланням на Департамент екології та природних ресурсів Львівської ОДА.
Відповідне розпорядження 24 березня 2025 року підписав начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький. Документ затверджує паспорти охоронних зон №1 та №2 на території філії «Карпатський лісовий офіс» ДП «Ліси України».
Новий охоронний статус охоплює понад 80 гектарів лісу, де зростає рідкісний плаун річний, росте старовіковий дуб звичайний, а також знаходиться гніздо чорного лелеки — усі ці природні об’єкти занесені до Червоної книги України.
Плаун річний має охоронний статус «Вразливий вид на межі ареалу»,
Чорний лелека — «Рідкісний»,
Дуб звичайний — унікальне старовікове дерево з важливим екологічним значенням.
Ініціаторами створення охоронних зон стали філія «Бродівське лісове господарство» та громадська організація «Українська природоохоронна група – UNCG».
Як зазначає т.в.о. директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОВА Оксана Війтик, це перші охоронні зони, створені на Львівщині відповідно до нової нормативної бази.
«Це важливий крок у напрямку збереження унікальних екосистем нашого краю. Чорний лелека, старовіковий дуб і плаун річний – це не просто рідкісні види, а частина природної спадщини, яку ми зобов’язані берегти», – наголосила вона.
Нагадаємо, що охоронні зони створюються відповідно до Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 травня 2023 року №499. Вони передбачають збереження об’єктів Червоної книги України, старовікових дерев, гнізд рідкісних птахів та інших важливих компонентів природних екосистем.